Mobil

Temmuz ayının en çok indirilen uygulamaları belli oldu!

Sensor Tower adlı araştırma şirketi Temmuz 2021'e ait uygulama verilerini paylaştı. İşte en çok indirilen uygulamalar!

Temmuz ayının en çok indirilen uygulamaları belli oldu!

ABD merkezli bir araştırma şirketi, Temmuz ayına ait en fazla indirilen uygulamaların bulunduğu bir liste paylaştı. Detaylara haberimizin devamından hep birlikte göz atalım.

İşte dünyanın en çok indirilen uygulamaları!

San Francisco merkezli, Sensor Tower isimli araştırma şirketi Temmuz 2021'e ait uygulama verilerini açıkladı. En çok indirilen uygulamaların başında çoğu kişinin tahmin edeceği üzere, yine TikTok başı çekti. 

Sensor Tower adlı araştırma şirketinin verilerine göre 30 günlük süre zarfı içinde 63 milyondan fazla kez indirme ile 2021'in Temmuz ayında dünya genelinde en çok indirilen uygulama olan TikTok oldu. Uygulama geçtiğimiz aylarda olduğu gibi App Store'da zirvenin en üst sırasında yer alırken, Android işletim sistemli telefonların alışveriş marketi olan Google Play Store'da ise Facebook'un ardından listenin 2. sırasında yer alıyor.

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre, 2021'in Temmuz ayında en çok indirilen uygulamalar listesinin ilk 10 sırasında, çoğu ankette uzun zamandır olduğu gibi yine Facebook'a ait dört uygulama yer alıyor. TikTok'dan sonra sırası ile Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger listenin ilk 5 sırasında yerini almış durumda.

Temmuz ayının en çok indirilen uygulamaları belli oldu! - Resim : 1

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre, Google Play'de 2021'in Temmuz ayında en çok indirilen uygulamalar listesinin ilk 10 sırası ise aşağıdaki gibi.

 1. Facebook
 2. TikTok
 3. Instagram
 4. Messenger
 5. WhatsApp
 6. Snapchat
 7. ZOOM
 8. Google Meet
 9. Telegram
 10. WhatsApp Business

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin verilerine göre, App Store'de 2021'in Temmuz ayında en çok indirilen uygulamalar listesinin ilk 10 sırası ise aşağıdaki gibi.

 1. TikTok
 2. YouTube
 3. Instagram
 4. WhatsApp
 5. Facebook
 6. Taobao
 7. Google Maps
 8. Messenger
 9. CapCut
 10. Gmail

Bu arada Sensor Tower'ın paylaşmış olduğu bu verilere oyunları dahil etmediğini ayrıca belirtelim. Zira şirket oyunlar için ayrı bir liste yayınlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.