Mobil

Terör örgütü İŞİD, kendi mobil uygulamasını yaptı!

İŞİD terör örgütü mobil cihazlara yönelik Android platformu için geliştirdiği uygulamasını yayınladı.

Terör örgütü İŞİD, kendi mobil uygulamasını yaptı!

Son bir yıldır özellikle sosyal medyada yayınladığı infaz görüntüleriyle gündemde yerini korumaya çalışan terör örgütü İŞİD, destekçilerinin örgütün en son haberlerini almasını ve videolarını izlemesini sağlamak için Android cihazlar için yeni bir uygulama başlattı. Örgütün Android uygulaması ABD İstihbarat Grubu tarafından keşfedildi.

Youtube, Facebook ve Twitter gibi platformlardan içerikleri ve paylaşımları silinen terör örgütü İŞİD, kendine son çare olarak mobil uygulama yapmakta buldu. Android uygulaması üzerinden terör propagandası yapmaya devam eden İŞİD'in Android uygulamasında bölgedeki son gelişmeleri haber içeriği şeklinde sunmasının yanında radyo, video sekmesi ve fotoğraf bölümleri de bulunuyor.

İŞİD'in geliştirdiği uygulama yasaklanacağı sebebiyle Google Play'de bulunmuyor. Android cihazlar için geliştirilen uygulama yine örgütün uygulama için açtığı siteden APK dosyası olarak yüklenebiliyor.

Haberi bilgi amaçlı paylaştığımızı söyleyerek haberin içeriğinde görsel kullanmamayı ve uygulama linkini paylaşmamayı (daha doğrusu uygulama içerisinde uygun bir görsel bulamadık) tercih ettik. Bu arada eğer uygulamanın linkine ulaşırsanız, cihazlarınıza yüklememenizi öneririz. Zira uygulama içeriğinde kanınızı donduracak görüntüler bulunmakta.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.