Mobil

TikTok Aile Eşlemesi modu nedir? Nasıl yönetilir?

Ebeveynlerin kaygılarını gidermek için “TikTok Aile Eşlemesi“ adlı özelliğini sunuyor. İşte izlemeniz gereken adımlar!

TikTok Aile Eşlemesi modu nedir? Nasıl yönetilir?

Özellikle çocuklar ve gençler arasında oldukça popüler olan video paylaşım uygulaması TikTok ile ilgili olarak pek çok ebeveyn, çocuklarının yaşına uygun olmayan içeriklerle karşılaşabileceği konusunda kaygılı. Haksız da sayılmazlar, zira eğitici öğretici videoların yanı sıra özellikle de çocuklar için uygun olmayan içerikler de çıkabiliyor. Ancak TikTok ebeveyn kontrolleri sayesinde bu konu dert olmaktan çıkıyor. Biz de bu yazımızda Teknolojioku olarak TikTok Aile Eşlemesi modu nedir? Nasıl yönetilir? sorularının yanıtlarını basit adımlarla anlatıyoruz.

TikTok Aile Eşlemesi modu nedir? Nasıl yönetilir?

Ebeveynlerin kaygılarını gidermek için “TikTok Aile Eşlemesi“ adlı özelliği kullanıma sunmakta olan popüler video paylaşım uygulaması TikTok, bu sayede ebeveynlere daha geniş seviyede kontrol sağlayarak, çocuklarının içeriklerini düzenleyebilme  imkanı sunuyor. Ebeveynler bu sayede aşağıdaki kontrolleri ayarlayabiliyor;

Ekran Zamanı Yönetimi: Çocuğunuzun her gün TikTok'ta ne kadar zaman geçirebileceğine karar verin. Çocuğunuzun ekran süresi sınırını doğrudan kendi hesabınızdan ayarlayabilirsiniz. Şayet çocuğunuzun birden fazla cihazı varsa, belirlenen süre sınırı her cihaz için ayrı ayrı geçerli olacaktır.
Kısıtlı Mod: Tüm izleyiciler için uygun olmayabilecek içeriğin görünümünü sınırlayın.
Ara: Çocuğunuzun içerik, kullanıcı, etiket veya ses arayıp arayamayacağına karar verin.
Keşfedilebilirlik: Çocuğunuzun hesabının gizli mi (çocuğunuz içeriğini kimlerin görebileceğine karar verir) yoksa herkese açık mı (içeriğini herhangi biri görüntüleyebilir) olacağına karar verin.
Hesabı başkalarına öner: Çocuğunuzun hesabının başkalarına önerilip önerilemeyeceğine karar verin.
Doğrudan Mesaj: TikTok kullanıcıları 16 yaşında Doğrudan Mesaj almaya hak kazanır. Ebeveynler bağlı hesaba kimlerin mesaj gönderebileceğini kısıtlayabilir veya doğrudan mesajlaşmayı tamamen kapatabilir. Lütfen dikkat edin: 13 ile 15 yaşları arasındaki kayıtlı hesaplar için doğrudan mesajlaşma otomatik olarak kapatılır.
Beğenilen videolar: Çocuğunuzun beğendiği videoları kimlerin görüntüleyebileceğine karar verin.
Yorumlar: Çocuğunuzun videolarına kimlerin yorum yapabileceğine karar verin.

Aile Eşlemesi modu kontrollerini yönetmek veya görüntülemek için uygulamanız gereken adımlar


1. Ben seçeneğine gidin.
2. Ayarlarınızı açmak için, ... öğesine dokunun.
3. Aile Eşlemesi modu seçeneğine gidin.
4. Yönetmek istediğiniz hesabı seçin.
5. Kontrolleri güncelleyin.

Ebeveyn ve genç hesaplarını bağlamak için uygulamanız gereken adımlar


1. Ben seçeneğine gidin.
2. Ayarlarınızı açmak için, ... öğesine dokunun.
3. Aile Eşlemesi modu seçeneğine gidin.
4. Ebeveyn veya Genç seçeneğine dokunun.
5. Verilen talimatları takip edin.

Yorumlar
Ahmet
TikTok indirmeyin. Sosyal medya gibi görünen bilgi toplama merkezi. Öyle Facebook WhatsApp gibi değil. Telefonunuz kapalıyken bile GPS sinyallerinizi takip ediyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.