TikTok severlere kötü haber! Yolun sonu göründü, tamamen yasaklanıyor!

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olan TikTok için çember günden güne daralıyor.

TikTok severlere kötü haber! Yolun sonu göründü, tamamen yasaklanıyor!

TikTok son zamanların en başarılı sosyal medya uygulamalarından biri. Çıkışının üzerinden rakipleri kadar uzun bir süre geçmemesine rağmen, 1 milyar kullanıcı sınırına ulaşmayı başaran Çinli sosyal medya devi, son zamanlarda elde ettiği başarılardan ziyade ortaya çıkan skandalları ve bu skandalların sonuçlarıyla gündeme geliyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiye göre TikTok’un ana şirketi ByteDance’ın bazı çalışanları vasıtasıyla çeşitli gazetecileri takip ettiği iddia edilmiş, bu iddialar üzerine bir açıklama yapan ByteDance ise, söz konusu durumun münferit bir olay olduğunu ve çalışanların derhal şirketten kovulduğunu duyurmuştu.

Her ne kadar ByteDance bu olayın kendisiyle ilgili olmadığını açıklamış olsa da yine de yaşanan bu casusluk olayı şirkete ve haliyle en popüler markası olan TikTok’a olan güveni azalttı. Bu durumu adeta bir fırsat olarak kullanan ABD’li bir senatör ise, TikTok’un devlet tarafından çalışanlarına verilen telefon ve cihazlarda kullanılmasını yasaklayan yasa tasarısını senatoya sundu ve bu tasarının kanunlaşmasını sağladı.

Kabul edilen bu yasaya göre artık TikTok, iş için devlet çalışanlarına verilen telefon ve bilgisayarlarda kullanılamayacak. Tabi bu durum, TikTok’un adım adım kaçınılmaz sona yani ABD’de tamamen yasaklanmaya giden bir diğer girişim şeklinde yorumlandı. Bakalım bir sonraki hamle gerçekten de uygulamanın tüm ülkede yasaklanması mı olacak?