TikTok uygulamasının en çok takip edilen markaları! - Page 1

İlk olarak Eylül 2016 yılında hayatımıza giren TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, son dönemlerin en sevilen uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanıyor. Çinli sosyal medya platformu TikTok, içerisinde yer alan binlerce ses ve efekt sayesinde kullanıcıların istedikleri videoları çekerek kendi profillerinde yayınlayabilmelerine olanak sunuyor. Eğlenceli vakit geçirerek kısa videoları izlemek veya çekmek için oluşturulmuş olan bu uygulamada ayrıca sevdiğiniz videoları beğenebiliyorsunuz


Kısa bir zaman içerisinde birçok uygulamayı geride bırakarak büyük bir kitleye ulaşmayı başaran TikTok, içerisinde video oluşturma ve paylaşım yapmanın yanı sıra canlı yayın imkanı da sağlayarak popüleritesini her geçen gün artırmaya devam ediyor.


Eğleneli sosyal medya uygulaması TikTok'un, adını son dönemlerin en çok indirilen uygulamalar listesine altın harfler ile yazdırmış olduğunu da ayrıca belirtelim. Zira geçtiğimiz günlerde ABD merkezli mobil uygulama pazar araştırma şirketi Sensor Tower 2019 raporunu yayınlamış ve Çinli sosyal medya platformunun, Facebook uygulamaları haricinde en çok indirilen uygulamalar listesinde ilk 5'e girebilen tek uygulama olduğunu duyurmuştu.


2018 yılında listeye 4. sıradan giriş yapan TikTok, 2019 yılında iki basamak yükseldi. 2019'da 711 milyon kez telefonlara indirilen TikTok, WhatsApp'ın ardından en çok indirilen 2. uygulama oldu. Kullanıcılarının 15 saniyelik videolar çekmesine izin veren TikTok, 2019'un Aralık ayında 40 milyon dolar gelir elde ederek, en çok gelir sağlayan 7. uygulama olmayı başardı. Ayrıca toplam gelirinin yüzde 71'ini 2019 yılında sağlayan TikTok, kullanıma sunulduğu günden bu yana 250 milyon dolara yakın gelir elde etti.


 TikTok popülerliğini artırırken, diğer yandan birçok yeni fenomeni de hayatımıza dahil etti. Her geçen gün takipçi ve beğeni sayısı artan birçok fenomen, düzenli olarak tiktok uygulamasında video paylaşımı yapıyor. Uygulama içerisinde birçok YouTube içerik oluşturucusunun bile ulaşamadığı en büyük kitleye ulaşmayı başarmış fenomenler ve markalar mevcut.


Eğer siz de TikTok uygulamasında hesabı olan, en fazla takipçi sayısına sahip markaların hangileri olduğunu merak ediyorsanız, listemize göz atarak bu merakınızı giderebilirsiniz.


İşte TikTok uygulamasının en çok takip edilen markaları;

TikTok uygulamasının en çok takip edilen markaları! - Page 2

1) TikTok


Takipçi sayısı: +90 milyon


Tahmin edeceğiniz gibi, listenin zirvesinde TikTok uygulamasının kendisi yer alıyor. TikTok, kendi uygulamasında 90 milyondan fazla takipçiye sahip.

TikTok uygulamasının en çok takip edilen markaları! - Page 3

2) flighthouse


Takipçi sayısı: 22.4 milyon


Flighthouse, Jacob Pace isimli girişimci tarafından kurulan bir medya ve eğlence şirketidir.  Flighthouse; Instagram, TikTok, YouTube, Spotify ve Gen-Z ve benzer birçok popüler platform için müzik, video gibi benzer farklı içerikler üretiyor.

TikTok uygulamasının en çok takip edilen markaları! - Page 4

3) NBA


Takipçi sayısı: 7.9 milyon


NBA, tahmin edeceğiniz üzere diğer spor yayıncıları gibi maçın önemli noktalarını yayınlıyor. Ancak NBA'i diğer yayıncılardan ayıran şey, maçlardan eğlenceği görüntülere de yer veriyor olması.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.