Mobil

TikTok'da kaldırılan hesap ve içerik nasıl geri getirilir?

Silinen Tiktok hesabınızı ve kaldırılan içeriğinizi geri getirmek için yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

TikTok'da kaldırılan hesap ve içerik nasıl geri getirilir?

Normal şartlarda silinen TikTok hesabını ya da kaldırılan içeriği geri getirmek gibi bir imkânınız ne yazık ki yok. Ancak eğer silinen TikTok hesabınızın ya da içeriğinizin silinmesinin doğru bir karar olmadığını düşünüyorsanız hala bir şansınız var demektir. Uygulamanız gereken adımları ise yazımızın devamından basit adımlarla anlatıyoruz.

TikTok'da kaldırılan hesap ve içerik nasıl geri getirilir?

1 milyarın üzerindeki aktif kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam eden, popüler video paylaşım sitesi TikTok, gizlilik ve güvenlik politikasını her zaman ön planda tuttuğunu iddia ediyor.

Dolayısı ile çoğu kullanıcının da bildiği üzere, topluluk kurallarını sürekli olarak ihlal eden hesapların TikTok erişimi engellenir. Hesabınız engellenen kullanıcılar, uygulamayı bir sonraki açışında bu hesap değişikliği hakkında bilgi veren bir poster bildirimi alıyor. Eğer hesabınızın engellenmesinin doğru bir karar olmadığını düşünüyorsanız, başvuru yaparak hesabınızı geri getirmeniz mümkün olabiliyor. Aynı şekilde içeriğinizin kaldırılmasının doğru bir karar olmadığını düşünüyorsanız, bir itiraz göndererek içeriğinizi geri getirmeniz de mümkün. Bunun için uygulamanız gereken adımları sizler için sıraladık.

Engellenen TikTok hesabınıza itiraz göndermek için uygulamanız gereken adımlar

1. Bildirimi açın.
2. İtiraz seçeneğine dokunun.
3. Verilen talimatları takip edin.

TikTok içeriğinizin kaldırılmasına itiraz göndermek için uygulamanız gereken adımlar

1. TikTok gelen kutunuzdaki bildirimi bulun.
2. Bildirime dokunun.
3. İtiraz gönder seçeneğine dokunun.
4. Verilen talimatları takip edin.
Veya
1. Videoya gidin.
2. Topluluk Kuralları ihlali: Bkz. Ayrıntılar seçeneğine dokunun.
3. İtiraz gönder seçeneğine dokunun.
4. Verilen talimatları takip edin.

Not: İnceleme sürecinde itiraza konu içeriği silerseniz, itirazınız olumlu sonuçlanırsa ihlali kaydınızdan kaldıramayabiliriz. İçeriğinizi, itiraz gönderdikten sonra silerseniz içeriğiniz de geri yüklenmez.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.