Mobil

Tim Cook açıkladı Apple yeni ürünleriyle geliyor!

Tim Cook yaptığı açıklama ile kafaları karıştırdı.

Tim Cook açıkladı Apple yeni ürünleriyle geliyor!

Apple CEO'su Tim Cook geçtiğimiz Şubay ayında katıldığı bir televizyon şovunda iPhone 6 ile ilgili bir soru üzerine "büyük şeyler üzerinde çalışıyoruz" açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklama sonrasında iPhone 6'nın daha büyük ekranla geleceği anlaşılmış ve bu beklentiler geçtiğimiz hafta Apple tarafından karşılanmıştı.

iPhone 6 sonrası büyük bir kesim Apple'a oldukça sert eleştirlerde bulundular. Bzde bu eleştirileri yapan kesimdeydik. Apple neredeyse "yeni" olan hiçbir özelliği kullanıcılarla buluşturmamış ve "daha büyük ekranda daha büyük yazılar" özelliği! üzerinde durmuştu. Apple'a yakın kaynaklar Apple Watch için  "ilk iPhone izlenimi bırakacak bir ürün geliyor" açıklamlarında bulunsalar da ürün açıklandığı andan itibaren hiçbir beklentinin karşılanmadığı görülmüştü. Kullanıcılar Apple Watch'ın kan şekeri, tansiyon gibi bilgileri sunmasını beklerken bu bağlamda bir donanımın akıllı saatte bulunmadığı anlaşılmıştı.

1410763787_article-p-24cf64d0-b459-4b6d-ab0d-5816272da4da-6stz2vpan-hsk1-466634x356.jpg

Bu eleştirler sonrasında The Charlie Rose Show'a katılan Tim Cook yaptığı açıklamada Appleın yeni ürünler üzerinde çalıştığını ve bu ürünlerin beklentileri karşılayacağı üzerinde durdu. 

Peki Apple Watch neden aceleyle satışa sunuldu? Rakiplerinden geride kalmak istemeyen Apple'ın Apple Watch konusunda biraz acelecei davrandığı konusunda ortak fikir oluştuğu sırada "yeni ürünler gelecek" açıklaması bakalım kimleri tatmin edecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.