Mobil

Tim Cook: Android'den iOS'a geçiş tavan yaptı

Apple CEO'su Tim Cook'tan gelen açıklamalara göre geride bıraktığımız çeyrekte 14.4 milyon Android kullanıcısı iOS'a geçiş yaptı.

Tim Cook: Android'den iOS'a geçiş tavan yaptı

Gün içerisinde açıkladığı finansal sonuçlarla tarihin en kârlı çeyreklerinden birini geride bırakan Apple, konuya ilişkin yaptığı açıklamada dikkat çeken bir noktaya daha değinde. Dördüncü çeyrek finansal sonuçlarının açılandığı konferansta konuşan Apple CEO’su Tim Cook, Android’den iOS’a ciddi bir geçiş yaşandığını ifade etti. 

Tim Cook’a göre dördüncü çeyrekte bir iPhone satın alanların %30’u daha önce Android kullanıcıydı. Apple geride bıraktığımız çeyrekte 48 milyon iPhone satışı gerçekleştirdi. %30’a tekabül eden yaklaşık 14,4 milyon kullanıcı bir önceki çeyrek itibariyle Android'den iOS’a geçiş yaptı.

1446029773_tim-cook-and-iphone-6-plus.jpg

İlginizi çekebilir; 

Apple yaklaşık üç yıldır Android’den iOS’a geçişin istatistiklerini tutuyor. %30’luk dilim aynı zamanda bugüne kadar ulaşılan en yüksek değer olarak kayıtlara geçti.

Apple’ın Android kullanıcılarını iOS'a çekmek için son olarak “Move to iOS” uygulamasını Google Play Store’da yayınladı. Söz konusu uygulama sayesinde Android kullanıcıları Android cihazlarındaki kişi rehberini, mesajlarını, fotoğraf ve videolarını, tarayıcısındaki sık kullanılanları, e-posta hesaplarını ve takvimlerini tamamen iOS’a aktarabiliyor. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.