Mobil

Tim Cook Google ve Facebook'a gizlilik eleştirisinde bulundu!

Kelin ilacı olsa kendi başına sür demezler mi adama?

Tim Cook Google ve Facebook'a gizlilik eleştirisinde bulundu!

Steve Jobs son döneminde Apple CEO'luğu için Tim Cook'u önermiş ve Apple Yönetim Kurulu'da bu tavsiyeyi dinleyerek Tim Cook'u şirketin başına geçirmişti. Tim Cook belli noktalarda eleştirilse de Steve Jobs'ın asla yapmadığı işlere imza atarak ciddi anlamda Marketing çalışması yapıyor ve ülkelerin Cumhurbaşkanları ile ikili görüşmelere imza atıyordu.

1433408982_applegul322939120.jpg

ABD'de faaliyet gösteren Elektronik Mahremiyet Bilgi Merkezi (EPIC)'in düzenlediği ödül töreninde ödül alan ve uzun da bir konuşma yapan Tim Cook Facebook'un ve ezeli rakibi Google'ın kullanıcıların mahremiyetini ihlal ettiğine dair açıklamalarda bulundu.

Tim Cook sözlerine şöyle devam etti; 

Mahremiyetimiz birden çok yerde saldırıya uğruyor. Apple olarak bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz. Apple olarak tüketicilerin kendi bilgilerini kendilerinin kontrol etmesine inanıyoruz. Apple, bu tür firmalardan olmak istemiyor.

Cook ayrıca, Google'ın yeni fotoğraf hizmetini eleştirdiği ve Google'ın, "ince örtülü" yeni fotoğraf hizmetiyle Gogole Reklamlarının etkinliğini artırmak için aile resimlerini bile analiz ettiğinin söyledi.

Geçtiğimiz aylarda hacker saldırısına uğrayan ve kullanıcılarının iCloud hesabındaki görüntülerinin internete sızdırılmasıyla büyük bir prestij kaybı yaşayan Apple CEO'su Tim Cook'u yaptığı bu ironik açıklamadan dolayı tebrik ediyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.