Mobil

Tim Cook: Türkiye'de işler iyi gitmiyor!

Anlaşılan kırılan iPhone modelleri işe yaramış. Tim Cook pek mutlu değil. Apple zararda! İşte detaylar!

Tim Cook: Türkiye'de işler iyi gitmiyor!

Türkiye ve ABD arasında yaşanan ekonomik krizin etkileri en çok Apple markasında görülüyor. Vatandaşın hedef olarak Apple markasını seçmesi ve protesto etmesi anlaşılan Apple yönetimini rahatsız etmişe benziyor. 

Bu konuda açıklama yapan Apple'ın CEO'su Tim Cook, Türkiye ve Rusya gibi pazarlarda sıkıntılar olduğunu belirtti. Cook gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik sıkıntılardan dolayı hedefin tutmasını beklemediğini söyledi ve borsayı buna hazırladı.

Aralık ayıyla biten finansal çeyrekte Apple'ın 91 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Cook, Reuters'a verdiği bir röportajda, "Gelişmekte olan pazarlarda sıkıntı var" dedi. Cook yatırımcılara yaptığı açıklamada ise sorunlu pazarları Türkiye, Hindistan, Rusya ve Brezilya olarak gösterdi. 

Tim Cook: Türkiye'de işler iyi gitmiyor!

Apple Türkiye'de art arda yaptığı zamlar ile gündem olmuştu. 7 TL'den dönen dolar/TL kurunun ardından rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla kurun 5.50 civarında seyretmesiyle birlikte Apple ürünlerinde indirim de yapıldı. Fakat bu indirime rağmen iPhone artık Türkiye'de herkesin ulaşabileceği bir teknolojik cihaz değil.

Apple artık satış rakamlarını açıklamayacak!

Bugüne kadar bazı ürünlerinde satış rakamlarını açıklayan ancak bazı ürünlerinde ise rakam vermeyen Apple, bundan sonra hiçbir ürünü ile ilgili satış rakamı vermeyeceğini duyurdu. Bu da akıllara satış bakımından Apple markasının artık eskisi kadar güçlü olmadığını gösteriyor. 

Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
no çentik
o çentikli iğrenç telefona araba oarası veren özenti ortadoğulu eziklere tek lafım huawei honor magic ve xioami mi mix galaxy a8s ve yeni s10 ortalığı toz duman edecek
Cevapla
hüseyin
canları cehenneme protestolarımıza devam edeceğiz haber için sağol teknolojioku
Cevapla
bülent
bizim için sıkıntımı ya ,bizler kredi çeker 14 bin e x max alırız sn cook endişe etmeyin siz yeterki!!
Cevapla
Lokman
Geçen sene note 8 aldım şimdi xs maxla karşılaştırıyorum,appel daha note 8 e bile yetişememiş bırakın note9 u
Cevapla
Timekeeper
Canları cehenneme alanlara da allah akıl fikir versin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.