Mobil

Tizen ile çalışacak ilk telefondan yeni detaylar geldi

Tizen'e dair detaylar gelmeye devam ediyor, ancak işletim sistemi sürekli erteleniyor.

Tizen ile çalışacak ilk telefondan yeni detaylar geldi

Bada'yı emekliye ayırarak Intel ile birlikte Tizen işletim sistemini geliştirme sürecini başlatan Samsung, işletim sistemini uzun zamandır sürdürülen Ar-Ge çalışmalarına rağmen henüz resmi olarak duyurmuş değil. Mobil dünyasında merakla beklenen Tizen için son olarak Samsung Mobile Başkanı JK Shin bir açıklama bulunmuş ve mobil işletim sisteminin daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunması adına bir süre daha ertelendiğini bildirmişti.

Ertelemenin Mart 2014'e kadar olduğu ifade edilirken, merak edilen bir diğer gelişme ise Tizen ile çalışacak ilk telefonun sergileyeceği teknik özellikler. Bu yönde birçok detay yazılıp çizildi ve bunlara şimdi bir yenisi daha eklendi. Daha önceki sızıntıların kiminde Tizen ile çalışacak ilk telefonun Galaxy S III ile aynı donanıma sahip olacağı ifade edilmişti.

1379039379_sm-z9005.jpg

Model numarası SM-Z9005 olan yeni bir telefon kargo bildiriminde fark edilirken, söz konusu telefon tıpkı Galaxy S III'te olduğu gibi 4.8-inçlik bir ekrana sahip olduğu görülüyor.720p çözünürlüklü AMOLED ekranın eşlik etmesi beklenen telefon LTE'ye bağlı olarak Qualcomm ve Exynos işlemcilerden güç alacak.

Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Misafir
samsung akıllı bir firma eğerki tizen stabil ve akıcı hızlı bir sistem olursa ağırlını kendi işletim sistemine verebilir
Cevapla
Misafir
Biz butun mahalle tizeni merak ediyoruz herkesin kafasinda sorular delirmek uzereyiz...
Cevapla
Misafir
Bende merakla bekliyorum.Bütün gün evde tizeni konuşuyoruz.
Cevapla
Misafir
Merakla bekliyorum. Telefonu değil he işletim sistemini. Çünkü alt yapı android ile aynı sayılır. Bir çok telefona custom olarak yüklenir :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.