Mobil

Tizen ile çalışan iki telefonun isimleri sızdı

Kısa süre önce Samsung'un resmi sitesinde kod numaraları ile görünen telefonların 3. çeyrekte tanıtılması planlanıyor.

Tizen ile çalışan iki telefonun isimleri sızdı

Samsung ve Intel, Tizen işletim sistemini geliştirmeye başlayınca Bada’yı emekliye ayırmıştı. Geride bıraktığımız yılın ikinci yarısından itibaren Tizen ile çalışan bir telefonun resmi duyurusu beklenirken, resmi kaynaklar ise söz konusu telefonu sürekli ileri bir tarihe erteledi. Kısa süre önce Samsung’un mobil blog web sitesinde ortaya çıkan GT-I8800 ve GT-8805 kod adlı iki cihazın Tizen işletim sistemine sahip olduğu bilgisine ulaşılmıştı.

Şimdi ise geliştirici belgelerinde telefonların I8805 Redwood ve I8800 Melius oldukları ortaya çıktı. Melius, 3G destekli ve uluslararası versiyonken, I8805 kodlu Redwood ise 4G LTE destekli versiyon olacak. Telefonların Tizen versiyonu ise 2.1 Mangolia olarak görünüyor.
1367935624_gsmarena001-1.jpg

Samsung yetkilileri daha önce Seul’da gerçekleştirilen bir röportaj esnasında Tizen ile çalışan telefonun ağustos ya da eylül ayında çıkacağını aktarmıştı. Telefonun en iyi özelliklerle donatılacağı ve üst sınıf kategorisinde konumlandırılacağı da açıklamalar içerisinde yer almıştı.

Son dönemdeki söylentilerden hareketle telefonların ilk aşamada Amerika’da satışa sunulacağı ve devamında ise Avrupa’da raflardaki yerini alacağı iddia ediliyor. Samsung’un yanı sıra Huawei ve Japon operatör devi NTT DoCoMo’nun da Tizenli telefonlar üzerinde çalıştıkları bildiriliyor.  

Yorumlar
asla
wave- bada faciasından sonra bu telefonu alanın aklına şaşarım samsung'tan arkasında google olmayan hiçbir şey alınmaz wave olayında vatandaş yediği kazığı biliyor Samsun güvenilir bir firma değil
Cevapla
©®
badaya ne oldu samsung yazık değilmi onca kazikladigin insana insan hiç olmazsa bada 2 den sonra adam gibi düzgün çalışan bi sistem yaparda keserdi desteğini wave 1 de bada 2 den sonra sürekli kitlenme sorunu wave 2 de markete girememe önceden parayla alınan uygulamaların çalışmama sorunu wave 3 de yok yazmayayim bir şey wave 3 alanlar tam kazığa geldi tizeninde sonu bada gibi olacak muhtemelen tarih tekerrürden ibaretse
Cevapla
Misafir
se se sa se tutulur kısaca tutmaz hocam gole maya çalma
Cevapla
Misafir
saçma işler yapıyor samsung bi yeri kalkmış bence
Cevapla
Misafir
s2 den sonraki telim tizen işletim sistemli olacak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.