Mobil

Tizen iptal mi edildi?

Samsung ve Intel'in uzun süredir geliştirdikleri Tizen işletim sistemi yılan hikayesine döndü.


Uzun süredir ertelen Tizen işletim sisteminin ağustos ayı içerisinde resmiyet kazanması beklenirken, uygulama mağazasının henüz istenilen seviyede gelişme göstermediği gerekçesiyle birkaç ay daha ertelendiği iddia edilen Tizen platformu tamam iptal edilmiş olabilir. Konuya ilişkin açıklama ise teknoloji dünyasının önde gelen editörlerinden Eldar Murtazin’den geldi. Galaxy S4 lansmanında önce ortaya attığı iddiaların tümü doğru çıkan Murtazin, Samsung’un Tizen işletim sisteminden vazgeçtiği ve Intel ile başka bir proje yürüteceklerini bildirdi. Yeni proje hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak Android tabanlı bir proje olacağını ipuçlarını verdi.

Tizen ile çalışacak ilk telefona dair uzun süredir detaylar gelmeye devam ediyordu. 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağı bildirilen telefonda Galaxy S3’te olduğu gibi Exynos 4412 işlemcisinin yer alacağı bildirilmişti. Konuya ilişkin Samsung ve Intel cephesinden resmi bir açıklama bekleniyor.

1372914942_tizen-samsung.jpg

Yorumlar
Misafir
sony veya nokia alın kafanız rahat olsun
Cevapla
Misafir
samsung bi touchwizi hal etsinde sonra işletim sistemini düşünsün:-):-):-):-)
Cevapla
s3
Umarım bu işletim sistemini samsung değil de farklı bir marka kullanır. böylece tizen çöpe gitmemiş ve geliştirilmiş olur. Samsung un bada - wave faciası unutulmuş değil.
Cevapla
Misafir
çıksın artık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.