Mobil

Tizen işletim sistemli telefona dair detaylar ortaya çıktı

SM-Z9005 olarak isimlendirilen telefonun yılın sonuna doğru resmiyet kazanması bekleniyor.

Tizen işletim sistemli telefona dair detaylar ortaya çıktı

Nokia’nın MeeGo prejesini geliştirme çalışmalarını yarıda bırakıp Windows Phone tarafına geçtikten sonra, MeeGo projesini Samsung ile geliştirme yoluna giden Intel, işletim sistemine Tizen adını verdi. Uzun bir süredir Samsung ile yapılan ortak çalışmaların neticesi merakla beklenirken, ortaya çıkan son belgeler, Tizen işletim sistemi ile çalışacak ilk telefon olan SM-Z9005’in kimi teknik detaylarını gün yüzüne çıkardı.

1377079186_gsmarena001.jpg

Teknik özellikler itibariyle orta seviyede konumlandırılacak telefonun teknik özellikleri şu şekilde sıralanıyor; 720p çözünürlüklü ekran, Qualcomm cephesinden Krait mimarisine sahip çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM ve LTE desteği.

Telefonda yer alacak LTE desteğinden yola çıkarak söz konusu modelin sadece LTE destekli ülkelerde satışa sunulacağı öngörüsünde bulunabiliriz. Bahsi geçen modelin uluslararası versiyonunda ise Exynos cephesinden dört çekirdekli bir işlemcisinin yer alacağı daha önce kimi kaynaklarda yer almıştı. 

Yorumlar
Misafir
umarım sonu bada gibi olmaz. rekabet iyidir.
Cevapla
Misafir
güzel haber
Cevapla
Misafir
güzel haber
Cevapla
Misafir
güzel haber
Cevapla
Misafir
güzel haber
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.