Mobil

Tizen'li ilk telefon ekim ayında bekleniyor

Ortaya çıkan son belgeler Tizen ile çalışacak ilk telefonun ekim döneminde resmiyet kazanacağını gösteriyor.


Samsung ve Intel’in geliştirdiği Tizen işletim sistemine sahip ilk telefon ekim ayında düzenlenecek Samsung Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılabilir. Konuya ilişkin açıklama Tizen işletim sistemine dair irçok detayı gün yüzüne çıkaran Tizen Indonesia tarafından yapıldı.

Konferansta Android işletim sisteminin yanı sıra Tizen ve TouchWiz kullanıcı arayüzüne dair gelişmelere değinilecek ve tüm bunların arasında Tizen ile çalışacak ilk telefon da görücüye çıkacağı konuşuluyor. 26-27 Ekim tarihinde Amerika’da gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması beklenen Redwood kod adlı cihazın iki farklı versiyon şeklinde satışa sunulması bekleniyor. 

1377245909_tizen-samsung.jpg

LTE destekli ülkelerde çift çekirdekli Snapdragon işlemci, uluslararası versiyonda ise dört çekirdekli Exynos 4412 işlemcisine yer verilecek HD çözünürlüklü ekranın yer alacağı telefon teknik özellikler itibariyle orta sınıfta konumlandırılacak.

Yorumlar
Misafir
gelirse ekim'e gelmezse kasım'a kadar mutlaka gelir.
Cevapla
Misafir
Sonu Bada gibi olmasın da
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.