Mobil

Tizen'li Samsung telefonu neden tanıtılmadı?

Samsung'un dünTizen'li akıllı telefonu Z1'i tanıtması bekleniyordu.


Daha önce Güney Kore'nin Maeil Business Gazetesi Samsung’un 10 Aralık tarihinde Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefonunu tanıtacağı haberini vermiş ve bizde bunu sizlerle paylaşmıştık. Ancak beklenildiği gibi olmadı ve şirket dün Tizen ile çalışan hiçbir akıllı telefon tanıtmadı.

Samsung’un sözde bu ay ilk olarak Hindistan’da 100 dolar fiyat etiketi ile başlatacağı Tizen’li akıllı telefonunun şimdi olmasa bile yakın zamanda tanıtması bekleniyor. Çünkü şirket, 1 milyon 700 bin dolar değerinde Hindistan'a SM-Z130H ithal etti.

İddiaya göre SM-Z130H  model numaralı Samsung’un yeni Tizen’li akıllı telefonunun adı Samsung Z1 olacak. Aslında şirket 2014’ün üçüncü çeyreğinde Rusya’da Tizen işletim sistemine sahip bir telefon tanıtacaktı ancak bilinmeyen bir nedenle bu planı iptal etmişti.

1418282157_img6369.jpg

Cihazın özelliklerinin ise 4-inç 480x800 ekran, 3.2MP ana kamera ve VGA ön kamera, 512MB RAM, çift SIM, 3G ve Wi-Fi bağlantısı ile eşleştirilmiş bir çift çekirdekli 1.2GHz Spreadtrum  işlemci olacağı söyleniyor.

Samsung'un mobil cihazlarının çoğunluğu Google'ın Android platformuna dayanmaktadır. Güney Koreli firmanın kendi işletim sistemini geliştirmesinin nedeni ABD firması olan Google’a bağımlılığı azaltma çabalarının bir parçasıdır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.