Mobil

Tizenli Samsung Z akıllı telefon ertelendi

Samsung, Tizenli akıllı telefonunu neden başlatamıyor?


Samsung bir süredir kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyordu. Tizen diye adlandırılan proje Intel ve LG tarafından da destekleniyor ve hatta Samsung, Gear 2 ve Gear 2 akıllı saatlerinde bu işletim sistemini kullanıyor.

Akıllı saatlerin ardından şirketin Samsung Galaxy Z adında Tizen ile çalışan bir akıllı telefon duyurmasını bekliyordu. Geçen ay şirketin kendi işletim sistemi Tizen ile çalışan Samsung Z modeli Tizen geliştirici zirvesinde ilan edildi ve hatta Rusya’da ilk olarak piyasaya sürüleceği resmi bir tarihte verildi. Buna göre Tizen işletim sistemli ilk akıllı telefon 10 Temmuz tarihinde tanıtılacaktı.

1405133278_tizen-logo-1.jpg

Samsung yeni telefonlar tanıttı ancak Tizenli değildi. Şirket şu anda mevcut uygulamaların kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünmediği için lansmanı ertelediğini söyledi. Tizen geliştirici desteğinden yoksun ve eğer şu anda piyasaya sürülürse günlük yüzlerce uygulama yayınlanan akıllı telefon pazarında Android ve iOS karşısında başarısız olmaya mahkum.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.