Mobil

Toshiba’dan Tegra 4 işlemcili tabletler

Yılın ikinci yarısında tanıtılması beklenen cihazlar Tegra 4 işlemcili ilk tabletler olacak.

Toshiba’dan Tegra 4 işlemcili tabletler

NVIDIA ve ZTE cephesinde yapılan ortak açıklama neticesinde Tegra 4 işlemcili ilk telefonun ZTE cephesinden geleceği bildirilmişti. Telefonun çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yok ancak yeni nesil işlemcinin yılın ikinci yarısında ilk sınavını vermesi bekleniyor.

Telefon cephesinde bunlar yaşanırken, daha önce Tegra 4 çipleri almaya başladığını şubat ayında duyuran Toshiba, söz konusu çipleri yeni nesil iki tabletinde kullanacak. AT15 ve AT10-A-A REGZA adında iki tablet modelinde Tegra 4 işlemcisine yer verecek Toshiba, böylece tablet sektörünün en iddialı iki çözümünü kullanıcılara sunmuş olacak. Tabletlerin yılın ikinci yarısında ağustos ya da eylül ayında duyurulması planlanıyor.
1365826325_tegra4.jpg

Tanıtılması beklenen tabletlerden AT10-A-A REGZA, AnTuTu Benchmark testinden 28 bin puan almayı başarmıştı. Elde edilen puanın Exynos 5 octa işlemcili Galaxy S4 ile benzer olduğu görülüyor. Cortex-A15 mimarisinin benimseyen ve 28nm fabrikasyon sürecinde oluşturulan Tegra 4, çekirdek yapısı itibariyle Tegra 3’e benzerlik göstermekte. 4+1 yapının benimsendiği işlemcide söz konusu performansa geldiğinde ise 72 çekirdekli grafik birimi Tegra 3’ten 6 kat daha güçlü bir performans sergiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.