Mobil

TP-Link yeni Neffos akıllı telefonlarını tanıttı

TP-Link, Berlin’de yaptığı basın toplantısında, Nesnelerin İnterneti (IoT) vizyonunu ve buna bağlı olan akıllı ev ekosistemi içinde yer alan Neffos akıllı telefonlarının yeni X serisini tanıttı.

TP-Link yeni Neffos akıllı telefonlarını tanıttı

WiFi ağ ürünlerinde yüzde 45.94 pazar payı ile dünya lideri olan TP-Link, 1 Eylül günü Berlin’de küresel bir basın toplantısı düzenledi. Dünya genelinden çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda, Neffos akıllı telefonların resmi tanıtımı ile Nesnelerin İnterneti (IoT) vizyonu açıklandı. “Sana Yakın” (close to you) sloganı ile akıllı telefon pazarında yer alan TP-Link, Neffos serisinin en yeni üyesi olan Neffos X1 ve X1 Max ürünlerini de tanıttı. TP-Link’in dönüşümünde yeni bir dönemi temsil eden bu ürünler ile şirket artık güvenilir WiFi ürünleri sağlayan üretici konumundan çıkarak, akıllı ev ekosistemi ile her şeyin birbirine bağlanabildiği akıllı yaşam teknolojilerini sağlayan bir şirket haline dönüşüyor.

TP-Link’in Eş-Kurucusu ve Başkanı Jeffrey Chao, Berlin’deki basın toplantısında yaptığı konuşmada, şirketin IoT konusundaki yol haritasını açıklayarak, bu haritada yer alan dört temel direği vurguladı: IoT yönlendiriciler (router); akıllı telefonlar; bulut (cloud) hizmet platformları; akıllı ev çözümleri. TP-Link’in akıllı ev ekosisteminin merkezinde, insanları her şeye ve herkese yakınlaştıracak olan Neffos akıllı telefonlar yer alıyor. TP-Link’in son yirmi yılda küresel müşterilerinin değişen taleplerini karşılamak için sürekli olarak çaba sarf ettiğini ve şimdi ağ şirketinden öteye geçtiğini vurgulayan Chao, “Neffos akıllı telefonlar, kablosuz teknolojinin ötesine geçme konusundaki kararlılığımızın göstergesi. Kullanıcı odaklı deneyimimiz ve yenilikçi ürünlerimiz ile bugünün internete bağlı kullanıcılarının yaşamlarını daha akıllı ve daha kolay hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

1472889269_neffos-x1-series-1.jpg

Üstün performans, şık tasarım: Neffos X Serisi

Neffos C ve Y serisinin ardından üçüncü akıllı telefon serisi olan Neffos X serisi, insan odaklı yaklaşımı sürdüren şık tasarım, mükemmel üretim teknikleri ve üstün performansın bileşimi olarak tanıtılıyor. Neffos X1 ve X1 Max olarak iki modelden oluşan seri, üst seviye, kavisli gövdesi ve birinci sınıf kameraları ile ultra hızlı çalışan parmak izi okuyucu ile dikkat çekiyor.

Deniz kenarında yer alan ve zaman içinde suyun aşındırdığı kayalardan esinlenerek tasarlanan Neffos X serisi, kaliteli malzeme ve şıklığı bir araya getiriyor. Dar kenarlı ve son derece ince (X1 Max 7,75mm, X1 7,95 mm) olan telefonlar, tek elle kullanılabilecek şekilde rahat tutulabilen bir çerçeveye sahip.

Neffos X serisinde TDDI (entegre dokunma ve ekran sürücü entegrasyonu) hücre teknolojisinin tercih edilmesi ile ekranın tamamının kullanımı sağlanmış oluyor. Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak daha parlak ve 0.2 mm daha ince katmanlı yapı kullanılıyor. Ayrıca oyunlarda ve uygulamalarda yüksek kontrol hassiyeti, kesintisiz ekran entegrasyonu sağlanıyor; böylelikle görüntü kalitesinin artmasının yanı sıra pil ömrü de uzuyor.

Birinci sınıf kameralara sahip olan X serisinde 13M piksel arka, 5M piksel ön kamera yer alıyor.  Sony sensör destekli arka kamerada düşük ışıkta daha net fotoğraf çekmeye olanak veren f/2.0 diyaframlı objektif yer alıyor. 

Güvenliğin giderek daha önem kazandığı günümüzde parmak izi tanıma sistemi ile gelen Neffos X serisinde, bu işlem son derece hızlı yapılabiliyor. Şifreden çok daha güvenli olan parmak izi ile kilit açma işlemi saniyenin onda biri (0.2 saniye) gibi bir sürede gerçekleşiyor ve telefon kullanıma açılıyor. Kullanıcılara güvenlik sağlanırken zamandan da tasarruf ediliyor.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine, 8 çekirdek MediaTek Helio P10 yonga setine, 4GB bellek ve dahili 64GB depolama (Micro SD ile toplam 128GB’a kadar artırılabilen) alanına sahip olan Neffos X serisinin 2016’ın son çeyreğinde satışa sunulacağı belirtiliyor.

TP-Link basın toplantısında, kullanıcıların akıllı ev cihazlarını uzaktan ve kolayca yönetebilmelerini sağlayan IoT platformu olan Kasa’yı da tanıttı. TP-Link’in IoT temelli akıllı ürünlerinin tümü 2-7 Eylül tarihlerinde Berlin’de yapılan IFA Fuarı’ndaki standında (Salon 17, Stand 111) görülebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.