Mobil

Transphone 1 Pro ile hem telefon hem de tablet keyfi

Telefon-tablet bir arada

Transphone 1 Pro ile hem telefon hem de tablet keyfi

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden Asus, belirli aralıklar mobil dünyası içinde ürünler sunmaktadır. Geçen yıl kullanıcılara sunduğu Padfone ile telefon ve tablet deneyimini bir arada sunan şirket, geçtiğimiz aylarda serinin devamı niteliğindeki Padfone 2'yi kullanıcılarla buluşturdu.

Ürün her ne kadar farklı bir konsept oluştursa da tablet aksesuarı ile 1000$ üzerinde bir satış fiyatı belirlenmişti. Cihazın daha uygun bir fiyat yapısında olması beklenirken Çin merkezli TransPhone China aynı konseptte Transphone 1 adında cihazı duyurdu. Ülke genelinde bazı yerel şirketler global anlamda isim yapmış olsada halen ürün kopyalama konusunda dünyanın bir numaralı ülkesi diyebiliriz. Tablet/telefon melezine talep o kadar fazlaki stoklar kısa süre içerisinde tükendi.

Transphone 1, Android 4.0 ile çalışırken 8OOMHz saat hızında çalışan işlemcinin yanında 800 x 480p çözünürlüklü ekrana ve 512 RAM miktarına sahip. Tablet eksesuarı ise telefon odaklı çalışırken bünyesinde yine 800 x 480p ekran bulunduruyor.
1356200004_transphone-pro-1356075320.jpg

Ülkesi Çin'de yoğun talep ile karşılaşan cihaz üreticilerin iştahını kabartmış olacak ki serinin yeni üyesi yolda. Transphone 1 Pro olarak isimlendirilen cihaz serinin önceki modeline daha gelişmiş detaylar sunuyor. 1GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciye 1GB RAM eşlik ediyor. 5mp çözünürlüklü arka kameranın yanında ön bölümde VGA kamera yer alıyor. 4GB depolama alanı sunan melez cihazda microSD kart desteği de sunulmaktadır.

Tablet aksesuarı ise bu defa HD çözünürlüklü ekrana sahipken 2100mAh pil gücü kafalarda soru işareti bırakabilir. Melez cihaz için uygun görülen fiyat ise 239 dolar. Cihaz Çin'in yanı sıra global pazarda da satışa sunulacak.  


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.