Mobil

TSK'ya özel geliştirilen cep telefonları yolda!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne özel olarak geliştirilen telefonlar ile artık daha güvenli bir iletişim ağı sağlanabilecek.

TSK'ya özel geliştirilen cep telefonları yolda!

Daha öncesinde sizlere TSK'nın yeni yerli silahlarını tanıttığımız bir galeri hazırlamıştık hatırlarsanız. İçerisinde birçok arazi aracı ve tanklar mevcuttu.

Ancak son gelen bilgilere göre TSK için bu sefer farklı bir teknoloji geliştiriliyor. Bu ne bir silah ne de yeni bir araç. Bu sefer karşımızda en güvenli iletişim araçlarından biri olarak sunulacak yeni mobil cihazlar yer alıyor.

Son yıllarda envanterindeki yerli ve milli üretimi teçhizatların oranını git gide artıran Türk Silahlı Kuvvetleri, bir önemli projeye daha adım atmak üzere diyebiliriz. TSK personelinin görev bölgelerinde iletişim ihtiyaçlarını giderebilmeleri ve daha güvenli bir şekilde kullanım sağlamaları için özel telefonlar geliştirildiği duyuruldu.

'Emniyetli Cep Telefonu Projesi' olarak adlandırılan bu proje dahilinde geliştirilen telefon, yazılımsal olarak da yerli mimarlarımız tarafından bizzat gelişimi sağlanacak. Telefonların ne zaman dağıtım aşamasına geçeceği veya nasıl gözükeceği henüz paylaşılan bilgiler arasında yer almıyor. 

Geliştirilen telefonlar TSK personeline görevleri sırasında emniyetli şekilde sesli, görüntülü görüşme, anlık-çoklu ve grup mesajlaşma ve konum paylaşma imkanı sağlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.