Mobil

Tüm zamanların en çok satan 10 telefonu!

Bugüne dek dünyanın en çok satan telefonunun hangi marka ve hangi model telefon olduğunu biliyor musunuz? İşte görünce şaşıracağınız çok satan o telefonlar!

Tüm zamanların en çok satan 10 telefonu! - Page 1

İlk olarak 1983 yılında Motorola DynaTAC 8000X model cep telefonları ile küçük akıllı cihazlar hayatımıza giriş yaptılar. Tarihte ilk üretilen cep telefonu modelidir. Motorola şirketi tarafından üretilmiştir. Bugün itibariyle tüm işlerimizi rahatlıkla halledebiliyoruz. Her yıl popülerliklerini biraz daha artıran bu cihazlar, bugüne kadar tüm dünyada 7 milyardan fazla satış yapmayı başardı. Bu neredeyse dünya nüfusu ile aynı.

Satış rakamları şüphesiz teknoloji şirketlerinin ürünlerine ayak uyduramayan bir dönemi işaret ediyor. Güncele baktığımızda bir firma neredeyse silinip gitti.

Apple, Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler bugün peynirli ekmek gibi akıllı telefonlar satsa da Nokia'nın tüm zamanların en çok satan telefonları listesinde iz bıraktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tüm zamanların en çok satan cep telefonları hangileri?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.