Tüm zamanların en çok satan telefonları - Page 1

Geçmişten günümüze kullandığımız cep telefonlarını düşündüğümüzde şimdiki akıllı telefonların gelişimi gerçekten de hayret verici. Ancak öyle telefonlar var ki, tüm zamanların en çok satan telefonları arasında yer almayı başarabiliyor.


Cep telefonlarının ilk çıktığı döneme gitmeye hazır mısınız? Kaydırmalı, kapaklı, takoz telefonlarınızı hayal edin. Evet belki bu telefonlar çok işlevsel değildi, harika işler çıkarmıyordu, belki ekranı renkli bile değildi ancak içlerinden bazıları var ki unutulmazlar arasındaki yerini çoktan aldı. Hatta öyle ki, günümüz akıllı telefonlarının satış rakamları, yukarıda ifade ettiğimiz “takoz” telefonların yanına bile yaklaşamıyor. Tabii bunda artan seçeneklerin ve rekabetin payı da çok yüksek ancak yine de “efsane” cep telefonları denince akla hep aynı modeller geliyor.


Tüm zamanların en çok satan telefonlarıFakat yine de tüm zamanların en çok satan telefonları sadece yukarıda bahsettiğimiz cep telefonlarından ibaret değil. İlk akıllı telefonlar da bu grubun içerisinde kendine yer buluyor. Özellikle Apple’ın ilk çıkardığı dokunmatik akıllı telefonlar, döneminin en çok ilgi gören modeliydi. Sonrasında Samsung ile Android cihazların çıkışı başladı ve günümüze kadar gelindi. Bu süre içerisinde değişen ve gelişen teknoloji dünyasına ayak uyduramayan üreticiler ya battı ya da eski popüleritesini kaybetti. Bunların başında ise Nokia geliyor. Gelinen noktada eski günlerini mumla arayan Nokia, ürettiği telefonlar sayesinde bir döneme damga vurmuş ancak sonrasında Apple’ın devrimine yanıt verememişti. Steve Jobs birinci nesil iPhone’u tanıttığında yıl 2007 idi ve teknoloji dünyası ilk kez 2G uyumlu 3.5 inçlik dokunmatik ekrana sahip bir cihaz ile karşı karşıyaydı. 2008 yılında ise iPhone 3G tanıtıldı ve Apple’ın satış rakamları adeta patlama yaptı. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve dünyanın en çok satan telefonlarına göz atalım.

Tüm zamanların en çok satan telefonları - Page 2

Samsung E250: 30 milyon

Tüm zamanların en çok satan telefonları - Page 3

Nokia 2650: 35 milyon

Tüm zamanların en çok satan telefonları - Page 4

iPhone 3GS: 35 milyon

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.