Mobil

Türk Telekom cep telefonu mu üretecek?

Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros, konuşmasında ne demek istedi?

Türk Telekom cep telefonu mu üretecek?

Türk Telekom şirketler grubu, son yıllarda yaptığı yatırımlarla ülkemizin en büyük teknoloji firmaları haline geldi. Kendini geliştiren şirket, ayırdığı büyük bir Ar-Ge bütçesi ile iletişim teknolojileri konusunda çalışmalar yapıyor. Firma, 3D web TV ve internet üzerinden eşyalara dokunmayı sağlayan teknolojiler konusunda yatırımlar yapıyor.

Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros, dün yapılan CeBIT 2012 tanıtım toplantısında konuşma yaptı. Toros konuşmasında, firmanın sadece internet teknolojileriyle yetinmeyeceğini gösteren açıklamalarda bulundu. Toros, şu anda prototip aşamasında olan bükülebilir mobil cihazlardan bahsetti ve Türk Telekom olarak bu teknolojileri üretmek istediklerini dile getirdi.

1352017785_turktelekom.jpg

Gelişen teknolojide yazılım ve Ar-Ge'nin öneminden bahseden Toros, ülkemizde de üretimin artırılması gerektiğini söyledi. Bakalım ileri zamanlarda Türk Telekom, teknoloji alanında ülkemize ne gibi avantajlar sağlayacak.

Yorumlar
remky
Turk telekom su nokianin 1100 lari ve nokia x1-01 tarzi twlefon uretsin walla su gibi satilir tabi o kalitede ve saglamlikta...
Cevapla
ali
maho+techfreak ya siz ne sacmaliyorsunuz yapmasinlarin adim atilmasinmi siz hangi devletin vatandasisiniz ? iyi kotu baslansin zamanla piyasada pay elde eder onemli olan tamamen yerli olmasi genc muhendislerce dizayn edilmesi NEDEN OLMASIN BAKARSIN MARKA BILE OLUR
Cevapla
Habip
inşallah olur şahsen cok sevinirim ilk alanlardan biride olurum ınş ağır sanayide silah sanayinde olduğu gibi bunda da girişimci adımlar görürüz belki bi gun ilaç sanayisinede el atılır ben şahsen bi telekom dan birde turkcell den bole bi.girişim beklerim hatta sanki az. geç kalınmış samsung hala 2008 de mobil cihaz icin arge ayırmaya başladı ilerleme harika ama.ilk telefonlarını hatırlıyorum o arge den sonraki bo E250 cikrdi adamlar nokia nin tahtını salandiracagi yap zamandan belliydi adam şimdi aplle nokia daha nelerin toplam satışını sadece s3 le geçiyor ınş bizde o günleri görürüz o seviyede teknoloji diyen arkadaş senin taivandan neyin eksik yada finlandiyadan yada kongreden kore 1984 te ekonomik olarak çöken bi ülke adamlar çıkışın arge de olduğunu gördüler hadi hayırlısı diyelim....
Cevapla
M.Oguz
Klasik bizim ülke insanı işte... Ali'nin de dediği gibi bi' şans tanıyın, bi' görün sonra eleştirinizi(!) yapın. Ülke adına hiçbir şey yapmayan, çoğu sorumluluğunu bile getiremeyen adamların böyle her şeyde en iyisini yapıyormuş gibi sağı solu hakir görmelerini anlamıyorum. Bi' susun ürün ortaya çıkar alırsınız eleştirinizi(!) ona göre yaparsınız. Allah ıslah etsin toplum olarak bizi.
Cevapla
Tech Freak
maho +1. Piyasada bu kadar telefon varken turk telekom nasil satacak acaba -,-
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.