Türk Telekom, iPhone 7 için ön talep topluyor

Türk Telekom, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için ön talep formunu sundu. iPhone 7 satın almak isteyenler, Türk Telekom üzerinden ön talepte bulunabilir.

Türk Telekom, iPhone 7 için ön talep topluyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri yavaş yavaş dünya genelinde satışa sunulmaya başlandı. İlk etapta maddi açıdan gelişmiş ülkelerde satışa sunulan iPhone 7 modelleri, 14 Ekim itibari ile Türkiye'de resmi olarak satışa sunulacak. Turkcell'in iPhone 7 duyurusundan sonra şimdi de Türk Telekom, iPhone 7 için ön talep formunu kullanıma sundu.

Türk Telekom'un sitesi üzerinde yayınlanan iPhone 7 ön talep formunda; ilk seçenekte iPhone 7 mi yoksa iPhone 7 Plus mı satın almayı düşündüğünüzü belirtiyorsunuz. Daha sonra Ad Soyad, E-Posta ve Telefon No, bilgilerinizi yazıp ön talep oluşturabiliyorsunuz.

iPhone 7 ön talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

iPhone 7, Türkiye'ye neden geç geldi?

Apple'ın 4. çeyrek raporlarında kar marjını yüksek göstermek için böyle dağıtım stratejileri uyguladığı aşikar. iPhone 7'nin Türkiye'de geç satılmasının nedeni de Ekim, Kasım ve Aralık aylarındaki satışların direkt olarak 4. çeyrek rapolarına eklenecek olması. Bakalım vergiler ile oldukça yüksek fiyat etiketlerine sahip olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, Türkiye'de beklenilen satış rakamlarına ulaşabilecek mi?

1475528261_iphone-7.png