Mobil

Türk Telekom müşterilerine müjde! Artık Türkiye'nin değil dünyanın en hızlısı!

Türk Telekom 5G alanında önemli bir zafere imza attı. Türk Telekom 5G tarafında Türkiye'nin değil, dünyanın en hızlısı oldu!

Türk Telekom müşterilerine müjde! Artık Türkiye'nin değil dünyanın en hızlısı!

Türk Telekom müşterilerine güzel bir haberimiz var. 5G'ye geçişte Türkiye'nin hatta dünyanın en hızlısı Türk Telekom olacak gibi görünüyor.

Türk Telekom 5G üzerine gerçekleştirdiği testlerde rekor kırdı. Konu ile ilgili paylaşılan basın metnine aşağıdan göz atabilirsiniz. Bu metin içerisindeki ifadelerin hepsi Türk Telekom tarafından hazırlanmıştır.

Eğer Türk Telekom adına bir şikayetiniz varsa yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu şikayetler yetkili isimler tarafından da takip edilmektedir. Sitemize yapılan yorumlar sayesinde pek çok kullanıcının çekmeme gibi sorunlardan kurtulduğunu da sizlerle paylaşmak isteriz.

Türk Telekom müşterilerine müjde! Artık Türkiye'nin değil dünyanın en hızlısı!

Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri Türk Telekom, yeni teknolojileri deneyen, üreten ve ihraç eden ülkeler arasında olma hedefi ile çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 5G test şebekesi üzerinde Nokia ile birlikte gerçekleştirdiği denemede Türk Telekom, 4.5 Gbps üzeri hızlara ulaşarak dünya rekoru kırdı.

Güçlü fiber altyapısı ile Türkiye’de 5G’ye en hazır operatör olan Türk Telekom, Nokia iş birliğinde 5G test şebekesi üzerinde gerçekleştirdiği denemede, 4.5 Gbps üzeri hızlara ulaşarak bu alanda yeni bir dünya rekoruna imza attı. Böylece Türk Telekom, 5G bağlantı hızını en yüksek düzeye taşıyan spektrum olan ‘Milimetre Dalga’ ile 5G Yeni Radyo Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisini, 8 taşıyıcı (8CC) destekli akıllı telefonla Türkiye’de ilk defa deneyen operatör oldu.

“Türkiye’nin 5G’ye en hazır operatörü Türk Telekom, yeni nesil teknolojileri geliştirmede öncü rol üstleniyor”

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “5G test şebekesi üzerinden sadece Milimetre Dalga spektrumunu kullanarak gerçekleştirdiğimiz deneme ile 4.5 Gbps üzerinde hızlara ulaşarak yine bir dünya rekoruna imza attık. Kullanıcılar ve operatörler için birçok fayda sağlayan bu teknoloji sayesinde, 5G’nin vadettiği yüksek hız ve geniş kapasite hedeflerini yakalamış olduk. Bu teknolojiler aynı zamanda 6G’de kullanılması planlanan ultra yüksek hız ve kapasite sağlayan ‘Terahertz’ sistemlerinin de olgunlaşması ve önünün açılması için köprü niteliği taşıyor. Güçlü fiber altyapımızla Türkiye’de 5G’ye en hazır operatör olarak, bu teknoloji ile ilgili önemli bir deneyimi daha rekorla sonuçlandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün olduğu gibi, gelecekte de ülkemizde, tüm yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine öncülük etmeye devam edeceğiz” dedi.

Nokia Türkiye Ülke Genel Müdürü Özgür Erzincan, “Türk Telekom ile 30 yılı aşkın süredir devam eden ortaklığımızla, bugün sadece Türkiye için değil, küresel telekom sektörü için bir başka önemli kilometre taşına daha imza attık. Nokia'nın ticari 5G şebeke ekipmanıyla elde edilen bu rekor, Nokia'nın 5G ve inovasyon alanlarındaki liderliğinin bir kanıtıdır.”

Türk Telekom, Ankara Genel Müdürlük Binası’ndaki İnovasyon Merkezinde, Nokia iş birliğinde gerçekleştirdiği denemede, 5G teknolojisini kullanarak Milimetre Dalga ile 8 adet 100MHz’lik bant genişliğine sahip taşıyıcı ile tek telefon üzerinden en yüksek 5G hızına ulaştı. Yapılan denemede, 3GPP Standartları ile uyumlu olan 8 taşıyıcı destekli QC SDX55 5G mmWave modülüne sahip 5G akıllı telefonla 4.5 Gbps üzeri hızları yakalanmış oldu. Daha önce 5G’nin orta bant spektrumu olarak adlandırılan 3.5 GHz’te dünya rekoru kıran Türk Telekom, bu kez de sadece 5G’nin 26 GHz milimetre dalga spektrumunu kullanarak bu alanda dünya rekoru kırdı. 

Yorumlar
Hilal
Türk telekom suan benim oturdugum evde cekmiyor onun da üstüne bir de evimizde altyapi yok aradik 6 ay beklettiler sonra (6 ay sonra ) arayip yine yapamiyoruz superbox alin dediler ama onlara fiyatlarida uçuk simdi kendim hattimi degistirip vodafone a geciyorum internet cekmediğinden dolayi canli derslerimede giremiyorum üstelik oturduğum yer Izmir/Eskiizmir yani ücra,kösede bir yerde değil
Cevapla
Fevzi apak
VOLTE neden Avea da yok....Telefonum shomi note 8 pro..Ufak birader de shomi note 8 pro kullanıyor oparoturu Turkcell bal gibi çalışıo volte...Çok uğraş verdim ama bi türlü yapamadim
Cevapla
SEYHAN UNAL
Mers camlıyaylasarıkoyak mh. Kurulduğundan bu yana cekmiyor kimseyokmu bu sirkette ilgilenmiyorlar
Cevapla
Vatandaş
Arsuz/Hatayda çok zayıf şebekesi var köylerde neredeyse hiç çekmiyor reklama gelince çekmediği bir yer yok boş işler bunlar.
Cevapla
Özhan Bayram
Dünyanın en hızlı yavaşı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.