Mobil

Türk yapımı akıllı telefon geliyor!

Yerli cep telefonu için geri sayım başladı.


Türk mobil kullanıcıları diğer ülkelerin başarılı akıllı telefonlarını gördükçe hep bizim ülkemizde böyle cihazlar üretmeli diye eleştirilerde bulunuyordu. Şimdi bu gerçek olabilir. Yerli cep telefonu için geri sayım başladı diyebiliriz.

Genelde beyaz eşya ürünleri ile bildiğimiz dev teknoloji ve beyaz eşya devi Vestel, akıllı cep telefon üretimiyle ilgili çalışmalarını hızlandırdı.

1369686011_vestel.jpeg

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan bir açılışta yaptığı açıklamada, geliştirdikleri akıllı telefona değindi ve tablet üretimine başladıklarını, akıllı cep telefonu üretimine de bu yıl içinde başlayacaklarını belirtti.

Erdoğan ayrıca; "Cep telefonu üretimine büyük önem veriyoruz. Güzel bir renkle piyasaya çıkmayı istiyoruz. Sadece bir değil, birkaç renkte, Android bazlı ve dokunmatik ekranlı olacak. Bugün piyasadaki en gelişmiş akıllı telefonda olan özelliklerin aynısı bizimkinde de olacak. Hattâ bazı özel aplikasyonlara, yani başka telefonlarda olmayan özelliklere de yer vereceğiz. Sadece Vestel tarafından Türkiye'ye uygun aplikasyonları da içinde gömülü olarak vermeyi planlıyoruz. Şu anda ara yüzünü çalışıyoruz. Kullanıcı ara yüzü de Türkiye'ye özgü farklı ve eğlenceli olacak." Dedi.

Yorumlar
Misafir
%90 kötü olur telefon
Cevapla
Güzel ve ucuz olursa neden olmasın
Cevapla
sireno
yorum yapmadan önce şu adresteki videoya bakın http://www.youtube.com/watch?v=qgvrsGp0S4s
Cevapla
Misafir
akıllı telefon üretmek yerine bence akıllı telefon monte etmek daha doğru bir tabir gibime geliyor.ekranıni uzak doğudan al,işlemciyi kongreden,kasa ve bataryasıni Cinden al.sadece Androidin dissinda telefona birkaç yazılım ekle birleştiren.Hayran olacağımız Güney Kore ve Taiwan hakikaten adamlar teknoloji devi.Apple bile Cindeki Foxcann firmasına üretimi yaptırıyor.
Cevapla
ylmaz
plstk bey vestel'den bir şey alıpta memnun olan varmı demişsiniz ben bütün beyaz eşya mı vestel den aldım ve çok memnunum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.