Mobil

Turkcell BiP ile para gönderme devri başladı

Mesaj yazmak kadar kolay para transferine imkân veren BiP ile iBAN ya da hesap numarasına gerek duymadan artık sadece telefon numarasıyla para gönderilebiliyor.


Anlık mesajlaşma uygulaması olarak hayatımıza giren BiP, yenilikçi çözümleriyle bir iletişim ve yaşamplatformuna dönüşürken inovatif özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Artık BiP'ten mesaj gönderir gibi para göndermek mümkün hale geldi. BiP para transferiyleartık banka hesap bilgilerine gerek duymadan, sadece telefon numarasını bilerekpara yollamak mümkün.

Üç adımda BiP’ten para transferi

  • Mesaj penceresinden TL ikonuna tıklayıp kredi kartınızı ya da Paycell Kartınızı tanımlayıp, kart seçimini yapın.
  • Gönderilecek tutarı belirleyip, parayı transfer edin.
  • Eğer alıcıysanız ve PaycellKartı’nızhenüz yoksa,gelen para transfer bilgilendirmesi altındaki butona tıklayarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Sanal Kart sahipleri, paralarını harcayabilmek için Paycell uygulamasını indirip kart bilgilerine ulaşarak kartlarını VISA altyapısı desteği olan tüm internet alışverişlerinde anında kullanabiliyor. Fiziksel Paycell Kart sahipleri ise anında paralarını yurtiçi ya da yurtdışında tüm internet ve mağaza içi alışverişlerinde harcayabiliyor. Fiziksel Paycell Kartlar ise Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alınabiliyor. BiP ile günlük 350 TL, ayda ise 750 TL’ye kadar para transferi gerçekleştirilebiliyor ancak Paycell kartlarındaki tutarlar nakit olarak çekilemiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.