Mobil

Turkcell yeni telefonunu tanıttı!

Turkcell yeni telefonunu tanıttı. İşte ayrıntılar!


Turkcell'in kendi markasıyla satışa sunduğu yeni akıllı telefonu MaxiPLUS 5'i bugün tanıttı.  Cihaz ZTE tarafından üretimi yapılıyor ve 3.5 inç ekranlı yeni MaxiPLUS 5 akıllı telefon Android 4.0 işletim sistemi ile çalışıyor. 5 MP'lik kamera bulunan cihaz otomatik odaklama özelliğine sahip. Telefonda maalesef flaş bulunmuyor.

5′in NFC desteği bulunan MaxiPLUS akıllı telefon 800 Mhz'lik Qualcomm işlemcisi, 512 MB belleği ve 4 GB dahili depolama alanı ile geliyor. Ayrıca cihazla birlikte 4 GB'lık bellek katı veriliyor ve bununla beraber depolama alanı 8 GB oluyor. 320 x 480 piksel çözünürlüğe sahip telefonun ekranında IPS teknolojisi kullanılmış.

1342268501_turkcell-maxiplus5.jpg


Turkcell MaxiPLUS 5 alan kullanıcılar cihaz kutularından çıkan buzdolabı magnetlerini cep telefonlarına okutarak bir mobil sipariş uygulamasını açmış olacaklar. Kullanıcılar Magnet okutulduğunda telefonda otomatik olarak açtıkları Mobil Sipariş uygulamasının üzerinden anlaşmalı firmaların ürünlerini sipariş verme olanağına sahip olacaklar.

1342267495_turkcelltmaxiplus5.jpg

Mobil sipariş uygulamasında ilk etapta Aygaz, Burger King, ve Pürsu'nun seçilmiş ürünlerini sipariş vermek ya da Migros Sanal Market'e ulaşarak alışveriş yapmaları mümkün olacak.

1342267630_turkcelltmaxiplus5-on.jpg

Mobil Asistan, ilk defa Turkcell MaxiPLUS 5 ile sunuluyor ve sesli olarak sorduğunuz soruları algılayıp; fatura bilgileri, kalan bakiyeniz, hava durumu ve en yakın eczane gibi gibi sorularınıza yanıt veriyor.

Telefonun başka bir uygulaması da Akıllı Cevap uygulaması oldu. İlk defa Turkcell MaxiPLUS 5 ile gelen bu uygulama ile de telefonu ters çevirerek sessize alabiliyor ve arayan kişiye önceden belirlediğiniz mesajı iletebiliyorsunuz.

Telefonun fiyatı ise 549 TL olarak açıklandı. Kampanyalara göre 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 5 ila 26 TL arasında ödemelerle de telefonu satın alınabilecek. Ayrıca cihazı satın alanlara ilk 3 ay boyunca 250MB internet ve 1 yıllık Turkcell TV Standart Paket hediye ediliyor.

1342267698_turkcelltmaxiplus5-arka.jpg

Hazır Kart aboneleri ise ayda 24 TL'ye 24 ay taksitle MaxiPLUS 5′i satın alabilecek. Üstelik 1 yıl boyunca, her ay 250 MB internet, sınırsız Facebook ve Turkcell TV Standart paketleriyle birlikte.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.