Mobil

Turkcell'in 4G ihalesiyle ilgili yaptığı basın açıklaması

4G'nin ayak sesleri duyuluyor.

Turkcell'in 4G ihalesiyle ilgili yaptığı basın açıklaması

2015 Mayıs ayı  içinde ihalesi gerçekleşecek  4G için, frekanslara ilişkin asgari bedeller resmi gazete de yayınlandı. Konuyla Turkcell Genel Müdür Vekili İlker Kuruöz’ün basın açıklamasını aşağıda ilginize sunarız,

1426691406_ilker-kuruoz.jpg

Turkcell Genel Müdür Vekili İlker KURUÖZ konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Dünyada 4G teknolojilerinin olgunlaştığı bir dönemde 4G'ye geçiyor olmamızı ülke kaynaklarımızın daha verimli kullanılması yönünden çok büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Geride bıraktığımız 20 yılda bu ülkeye 25 milyar TL'den fazla yatırım yapmış bir şirket olarak, sürdürülebilir yatırımın önemine inanıyoruz. 2015 yılı için de 4G lisans bedelleri hariç 2,5 milyar TL'lik bir yatırım bütçesi ayırdık. Bu yatırımın büyük bölümü ile ülkemize sadece Türkiye'nin değil dünyanın en hızlı 4G altyapısını kuracağız. Bu nedenle 4G frekans yetkilendirmesi için bugün açıklanan frekans asgari ücretlerinin ardından 4G için şartnamenin açıklanmasını ve lansman tarihinin belirlenmesini heyecanla bekliyoruz. Turkcell olarak müşterilerimize 4G'de en yüksek kapasiteyi sunacak frekanslara talibiz. Türkiye'yi 3G ile tanıştıran şirket olarak 4G ile de Türkiye'de ultra mobil genişbant dönemini başlatacağız. 35 milyon Turkcell'liye dünyanın en hızlı 4G'sini sunabilmek için durmaksızın çalışıyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.