Mobil

Türkiye App Store'unda fiyatlar bugün artıyor!

Apple, App Store'da yer alan uygulamaların fiyatlarını arttırma kararı aldı. Bu karar Türkiye ve İngiltere'yi yakından ilgilendiriyor.

Türkiye App Store'unda fiyatlar bugün artıyor!

İngiltere, Avrupa Birliği'nden çıkmak istediğini duyurmuş ve Brexit adı altında olaylar patlak vermişti. Brexit, bu sefer teknoloji sektörüne yansıdı. AppleBrexit olayından dolayı UK App Store'unda fiyatları arttırma kararı aldı. 20 puanlık bu artış, uygulama fiyatlarını ciddi ölçüde etkiliyor.

UK App Store'unda minimum uygulama ve oyun yayınlama fiyatı 79peni idi. Geliştiricilere gönderilen son mailde minimum fiyat olarak 99peniye izin verileceği yazıyor. 20puanlık bu artış uygulamanın fiyatı arttıkça artış gösteriyor. Örneğin; 7.99sterlin fiyatına sahip uygulamanın fiyatı artık 9.99 sterlin olacak.

Apple, burada UK fiyatları ile US fiyatlarını eşitlemek istiyor. Bir uygulama Amerika'da 9.99 dolar ise İngiltere'de de 9.99sterlin olacak. Kur farkından dolayı bunun nasıl olacağı merak konusu. Peki, bu fiyat artışı Türkiye AppStore'unu de etkiler mi?

Açıklamalara göre; bugün içerisinde Türkiye App Store'unda da fiyatlar artacak. Ancak henüz yeni fiyatların ne olacağı bilinmiyor.

1484653564_app-store.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.