Mobil

Türkiye'de en çok satan telefon marka ve modelleri! - Nisan 2021

Türkiye'de en çok satan telefon marka ve modelleri belli oldu! 9 ayda 7.7 milyon akıllı telefon satıldı!

Türkiye'de en çok satan telefon marka ve modelleri! - Nisan 2021 - Page 1

Ülkemizde en çok hangi telefon marka ve modellerinin satıldığını merak ettiğiniz oldu mu? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yayınladığı Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Üç Aylık Pazar Verileri Raporu’nun 2020 yılı 4. çeyrek sonuçları, ülkemizde satılan telefonların marka bazlı dağılımına göre göz önüne serdi. (IMEI’sini kayıt altına aldığı cihazlar)

Böylece Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi, Oppo ve diğer telefon markalarının Türkiye pazarındaki yeri de belli olmuş oldu.

Rapora göre, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde 2.3 milyonu aşkın mobil cihazın IMEI kaydının yapıldığı görüldü. 2020 yılının son 9 aylık sürecinde IMEI kaydı yapılan akıllı telefon sayısı ise toplam 7.7 milyon olarak gerçekleşti. Marka bazında değerlendirildiğinde ise bu cihazların yüzde 59’a yakını Samsung, Apple ve Redmi (Xiaomi) markalarının sahip olduğu modeller olduğu görülmekte.

Oransal olarak baktığımızda ise markaların yüzdelik dağılımı şu şekilde;

1- Samsung 711 bin mobil cihaz ile (yüzde 31 pay)

2- Apple 342 bin mobil cihaz ile (yüzde 15 pay)

3- Redmi 319 bin mobil cihaz ile (yüzde 13,9 pay)

Dilerseniz şimdi de bu modellerin hangileri olduklarına bakalım.

İşte Türkiye'de en çok satan telefon marka ve modelleri!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.