Mobil

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip!

Redd’in yeni klibi Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip olma özelliğine sahip. İşte detaylar!

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip!

Redd’in yeni klibi, albümün en fazla dinlenen şarkılarından, söz ve müziği Doğan Duru’ya ait olan “Kanıyorduk" şarkısına çekildi.

Yönetmen koltuğunda ise grubun diğer videolarını da çeken Redd'in gitaristi Güneş Duru var. Prodüksiyon ekipmanı ve ışık kaynakları kullanılmadan Lviv, Kapadokya, Kıbrıs ve Isparta gibi birbirinden farklı coğrafyalarda, sadece iPhone X kullanılarak şarkının ruhuna uygun atmosferlerde çekilen video Redd’in görsel dilinde yeni bir sayfa açıyor.

Güneş Duru konuyla ilgili “iPhone uzun ve zahmetli hazırlıklar yapmadan, dilediğim yerde özgürce, planladığım gibi bir video çekebilmemi sağladı.

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip!

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip! - Resim : 1

Cebimde güzel bir sahne, bana özgü bir resim oluşturmama aracılık eden bir kamera taşıyor olmak benim için çok kıymetli.” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip olma özelliğine sahip olan “Kanıyorduk”un çekimlerinde aksesuar olarak sadece DJI Osmo ve popüler video çekim uygulaması FiLMiC Pro kullanıldı.

Alternatif müzik sahnesinin çizgi dışı grubu Redd’in yeni video klibi, dünya genelinde yönetmenler arasında hızla etkisini artıran büyük ve pahalı kamera ekipmanları yerine iPhone’la çekim yapma trendinin ülkemizdeki ilk örneği.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.