Mobil

Türkiye'de satılan iPhone 5'ler de sorun var!

Türkiye'de iPhone 5 satışını gerçekleştiren Gold Bilgisayar, bu konuyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye'de satılan iPhone 5'ler de sorun var!

iPhone 5, Eylül ayında tanıtıldı ancak henüz resmi olarak Türkiye'de piyasaya sürülmedi. Ancak, iPhone 5 Türkiye pazarında paralel ithalat ya da Grey Market adı verilen yöntemle bir şirket tarafından satışa sunuldu.

Gold Bilgisayar bu tür ürünleri satan firmalardan biri. Geçtiğimiz günlerde bu şirket iPhone 5'i Türkiye'de satışa sundu ancak kullanıcılardan gelen bilgilere göre, iPhone 5'lerin belli bir süre sonra kapandığı iddia edildi.

1349523407_iste-iphone-5-fotograflari14.jpg

Gold Bilgisayar, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve sorunun BTK'dan kaynaklandığını söyledi. Şirket, bu sorunu yaşayan iPhone 5 sahiplerine yedek telefon temin edeceğini açıkladı. iPhone 5 alanların mağdur edilmeyeceği de bu açıklamanın içinde yer aldı.

İşte Gold Bilgisayar'dan yapılan resmi açıklama:

Gold Teknoloji Marketleri'nden iPhone 5 satın alan kullanıcıların telefonlarına gelen kısa mesajla ilgili tarafınıza yöneltilen sorulara ilişkin açıklama yapma gereği duyduk. Herkesin bildiği üzere, iPhone 5 Dünya'da ve Türkiye'de yeni satışa çıkan bir ürün olduğu için ülkemizde tek tek kayıt altına alınma işlemine tabi tutuluyor. iPhone5'i, Türkiye'ye ilk defa getiren teknoloji marketi olarak, Bilgi Teknolojileri Kurumu'na (BTK) cihazların IMEI kayıt başvurularını yaptık ve onay sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz. Ancak bu süreçte, geçici bir süreliğine, cihazların kapanma ihtimalini göz önünde bulundurarak tüm müşterilerimizi arayarak hat operatörlerinden yedek sim kart temin etmelerinin faydalı olabileceği bilgisini paylaştık.

Gold Teknoloji Marketleri olarak, biz de kayıt süreci tamamlanana kadar, cihazı kullanıma kapanan müşterilerimize yedek telefon cihazı temin edebileceğimizi belirtiriz. Bilgilerinize sunarız.

Yorumlar
ALİ
Al biri vur ötekini, daha btk ya kaydı yapılmamış telefonları kendi çıkarları uğruna ve para kazanma uğruna insanlara yaptıkları şeyler bakın!!duydukça şaşıyorum. Aslında akıllı insanlar zaten akıllı olmasalardı bu kadar büyük olamazlardı.Sömürün boş verin bizde parası olan o kadar insanlar var ki onlar olduğu sürece sizler her zaman var olacaksınız..
Cevapla
Akın
Arkadaşlar iphone 5 kulaıcısıyım 1.iphone 5 problem vardı problem şu telefonla konuşurken kulak bölmü adeta verç ediyordu değiştirdim buda öyle yapıor iphone 5 kullanan arkadaşlar varsa bu olayı takip etsin lütfen sağlık için çok çiddi problem
Cevapla
reis
sorunsuz iphone varmıki
Cevapla
Misafir
bu iphone ne alakasi var getiren firma isletmemis burda iphone kotulemeye calisiyorsunuz. Bu haber normal sartlarda mahkemelik olcak bir durum var
Cevapla
ali
turkiye ime kaydini kasitli yavasdan aliyor harita olayina bir tepkidir tamamen yasaklayamadiklari icin ime kayit gec yapiyorlar aslinda suc bu telefonlari yasal tarihden once piyasaa sunan sirkettir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.