Mobil

Türkiye'de satılan iPhone X'dan kıl çıktı!

Türkiye'de kapalı kutu iPhone X alan kişi bir şok ile karşılaştı. iPhone X'un jelatinin altında bir kıl parçası gören kişi para iadesi talep ediyor.


Ekşi Sözlük yazarı gkn s isimli kişi dün açtığı başlık ile teknoloji gündeminde yer buldu. gkn s isimli kullanıcı bir perakende teknoloji mağazasından kapalı kutu olarak aldığı iPhone X'dan kıl çıktığını açıkladı. gkn s, iPhone X'un kutusunu açtığında arka bölümde yer alan jelatinin içerisinde bir kıl parçası olduğunu görseller ile kanıtladı.

Bu olaydan sonra Apple müşteri hizmetlerini arayan gkn s, Apple'ın bu durum karşısında pek ilgili olmadığını söylüyor. gkn s daha sonra iPhone X'u satın aldığı mağazayı arayarak durumu bildirmiş. Mağaza yetkilileri bu olaydan sonra; içerisinde kıl çıkan iPhone X'un parasını iade edecek.

1512109075_iphone-x.jpg

Ekşi Sözlük'te yer alan entry'nin tamamı

"çok komik bir durum bence hala gülüyorum. 

24 kasım 2017'de medimarkt'dan sipariş verdiğim iphone x 29 kasım 2017 akşamı geldi elime.

yoğunluktan dolayı dün açamadım kutuyu. neden? çünkü teknoloji konusunda inanılmaz şanssız bir insan olarak, bir kutuyu açarken mutlaka video çekerim. ben de uygun bir zaman olsun diye bekledim.

neyse efendim bu sabah kutuyu açayım dedim. aldım kutuyu elime, kaydı da başlattım. kutuyu açtım telefonu çıkarttım hop arkasını çevirdim bir de ne göreyim küçük minnak sevimli bir kıl parçası telefon ile jelatin arasında bana sırıtıyor hahaha. 

komik bir durum olduğu için apple müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatayım dedim gülüp eğleneyim diye, adamlar hiç takmadı ya la hahahhaa. soruyorum bunlar el değmeden üretilmiyor mu hacı abi diye, evet aslında diyor hahahahahha.

neyse efendim dedim ben iğrendim telefondan diye haklısınız tabi dedi :)

telefon görüşmesi dahil hepsinin videosu var da şuan yurt dışına çıktığım için onları yüklemekle uğraşamayacağım açıkçası. zaten bu bir rezalet veya mağduriyet değil gülüp eğlenelim diye anlattım, yoksa medimarkt'ı da aradım ve para iadesi yapacaklarını söylediler. herhangi bir sorun yok yani türkiye'ye dönünce cihazı geri gönderip iadeyi alacağım. ama fotoğrafları paylaşabilirim siz de görün gülün bence. milyar dolarlık üretim tesisinde kıl dolaşıyor, iyi bir temizlikçi tut apple hahahahaha." 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.