Türkiye'de üretilen yerli telefon Oppo Reno5 Lite satışta!

Türkiye'de üretilen yerli telefon Oppo Reno5 Lite modelinin tüm özellikleri haberimizde. İşte telefonun fiyatı ve özellikleri.

Türkiye'de üretilen yerli telefon Oppo Reno5 Lite satışta!

OPPO, merakla beklenen Reno5 Lite modelini Türkiye'de üreterek tüketicilerin beğenisine sundu. Yaratıcı video özellikleri, üstün performansı, ince ve hafif tasarımıyla dikkat çeken yerli Reno5 Lite'ın Çift-Görüntülü Video (Dual-View Video) gibi özellikleri ile 'başrol benim' diyenlerin kendi hikayelerini oluşturmalarına yardımcı olacak.

OPPO'nun yeni Hayat Kadar Canlı Tasarımı (Flowing Light Design) konseptine sahip Reno5 Lite trend belirleyenler için mükemmel bir seçenek olarak da karşımıza çıkıyor. 

Türkiye'de üretilen yerli telefon Oppo Reno5 Lite satışta!

Reno5 Lite, kendi hikayenizi çekebileceğiniz tüm özelliklere sahip bir akıllı telefon. 48MP çözünürlüğünde dörtlü arka kameraya sahip Reno5 Lite modelinde fotoğraf ve videolarınıza derinlik kazandırmak için ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP mono kamera ile uyum içinde çalışıyor. 

Reno5 Lite modeli selfie çekmeyi sevenler için de oldukça başarılı özellikler sunuyor. Önde 32MP çözünürlüğünde bir kamerası bulunan akıllı telefon, Çift Görüntülü Video özelliği hem ön hem de arka kameralardan aynı anda kayıt yapabiliyor.

Türkiye'de üretilen yerli telefon Oppo Reno5 Lite satışta! - Resim : 1

OPPO'nun Yapay Zeka Portre Video özelliği Reno5 Lite modelinde güncelleştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu özellik, çekilen videodaki kişileri tanıyor ve onları akıllı bir şekilde geri plandan ayırt edebiliyor. Çekimdeki kişi parlak renklere sahip olurken geri planda kalanlara ise bir siyah beyaz portre uygulanıyor ve böylece portrenin öznesi olan kişi öne çıkıyor.

Oppo Reno5 Lite pili

Reno5 Lite, 4310mAh pil ve 30W VOOC Hızlı Şarj 4.0 teknolojisiyle birlikte geliyor. Bu sayede 56 dakikada tam şarj olurken, gün içinde veya akşam piliniz bitmek üzereyken 30W VOOC Hızlı Şarj 4.0, Reno5 Lite'ı hızlı bir şekilde şarj ediyor. Sadece 5 dakikalık şarjla 2,9 saat YouTube izleyebiliyorsunuz. 

Reno5 Lite özel bilgilerinizin korunmasını sağlayan özelliklere de sahip. Bu özellikler kişisel verilerinizi kurtaracak ve onları meraklı gözlerden uzak tutacak şekilde tasarlandı. Uygulama Kilidi uygulamasıyla başka kullanıcıların hangi uygulamalara erişebileceklerini, hangilerine erişemeyeceklerini tamamen kontrol edebilirsiniz.

Oppo Reno5 Lite renk seçenekleri

OPPO Reno5 Lite iki farklı çarpıcı renkle tüketiciye sunuluyor. Hayat Kadar Canlı Tasarımı konseptini kullanan OPPO, bu teknolojisiyle ilk bakışta yanıltıcı bir şekilde tek renk gibi gelen görüntüye derinlik kazandırıyor. Sonsuz Siyah, koyu siyahtan daha açık siyah renge kadar değişebilen yumuşak bir siyah renk yelpazesi sunuyor.

OPPO'nun ilk kez kullandığı Aurora Moru'nda ise, kompozit bir 3D arka panelde Sıvı Kristal Kaplama (Liquid Crystal Coating) işlemi uygulanıyor. Telefonu belli bir açıda tuttuğunuzda mor olan arka yüzünde adeta gözeneklerden sızmış gibi bir yeşil görebilmeniz mümkün.   

Oppo Reno5 Lite Türkiye fiyatı

Türkiye'de üretilen yerli telefonun tavsiye edilen satış fiyatı 4.299 TL olarak açıklandı. Telefonu farklı kampanya ve satıcılarda daha uygun rakamlara da bulmak mümkün.  

Oppo Reno5 Lite teknik özellikleri

 • 6.4 inç AMOLED ekran
 • 2400 x 1080 piksel ekran çözünürlüğü
 • Mediatek Helio P95 işlemci
 • 8 GB RAM
 • 128 GB + 256 GB’a kadar microSD kart
 • Ana kamera: 48 MP Ana Kamera + 8 MP Geniş Açılı Kamera + 2 MP Makro Kamera + 2 MP Mono Kamera
 • Ön kamera: 32 MP
 • 4310 mAh, 30W VOOC 4.0 Hızlı Şarj
 • Android 11 ColorOS 11.1
 • Sonsuz Siyah, Aurora Moru
 • 172g