Mobil

Türkiye'deki Apple mağazaları ne zaman açılacak? İşte tarihi!

Türkiye'deki Apple mağazalarının açılış tarihi belli oldu. Resmi açıklama Apple Türkiye tarafından yapıldı ve uygulanacak tedbirlerden de bahsedildi.


Koronavirüs pandemisi sebebi ile birçok teknoloji mağazası da kapanmak durumunda kalmıştı. Özellikle ülkemizdeki kontrollü sosyal hayata dönüşün 1 Haziran itibari ile başlamış olması, bu mağazaların da yavaş yavaş açılması anlamına geliyor. Bunlar içerisinde en çok rağbet görenlerin başında ise Apple mağazaları geliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye dahil dünyadaki pek çok mağazasını kapatma kararı alan ABD tabanlı şirket, kontrollü sosyal hayat ile birlikte mağazalarını açmayı planlıyor.

Türkiye'deki Apple mağazaları ne zaman açılacak? İşte tarihi!

Apple Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Zorlu ve Apple Akasya mağazaları 8 Haziran Pazartesi günü açılacak. Ancak bu tabii ki de her şeyin normal şekilde işleyeceği anlamına gelmiyor. Çalışma saatlerine baktığımızda bunu anlamak mümkün. Yapılan açıklamaya göre Apple Akasya çalışma saatleri 12.00 - 20.00 olarak belirlenirken, Apple Zorlu çalışma saatleri 10.00 - 18.00 arası olarak belirlenmiş durumda.

Ayrıca tedbirler kapsamında mağazaya sınırlı sayıda kişi kabul edilecek ve müşterilerden sosyal mesafe kuralına uyulması ve maske takılması istenecek. Buna ek olarak mağazaya girmek isteyenlerin ateşi ölçülecek. Apple Türkiye ayrıca alış veriş yapmak isteyenlerin randevusuz gelmesi halinde tedbirler dolayısıyla alış veriş süresinin uzayacağını da ifade etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.