Mobil

Türkiye’nin ilk sesli sosyal ağı Whispto ile tanışın

İki Türk girişimci tarafından kurulmuş, Türkiye'nin ilk sesli sosyal ağı Whispto ile düşüncelerini 1 dakikalık ses kayıtlarıyla aktarın.

Türkiye’nin ilk sesli sosyal ağı Whispto ile tanışın

Türkiye’nin ilk sesli sosyal ağı Whispto mobil ve PC mecralardaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Oğuzhan Urulu ve Ayhan Dorman tarafından geliştirilen çiçeği burnunda yerli uygulama Whispto'nun temelini duygu ve düşüncelerin aktarıldığı 1 dakikalık ses kayıtları oluşturuyor. Yazıdan ziyade sesin ön planda olduğu uygulama bu yönüyle kısa süre içerisinde on binlerin ilgisini çekmeyi başardı. 

Türkiye’de bir ilki temsil eden uygulama Android ve iOS işletim sistemiyla çalışan cihazlar tarafından destekleniyor. Whispto aynı zamanda tablet cihazları da destekleyen bir arayüze sahip.

Diğer sosyal ağlar gibi ücretsiz olan Whispto’nun kullanımı oldukça basit. Uygulamayı mobil cihazınıza indirdikten sonra dilerseniz anında kayıt olabilir ya da mevcut Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

1435256591_1.png   1435256600_2.png

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra daha önce sözünü ettiğimiz basit, sadece ve kullanımı kolay arayüz karşımıza çıkıyor. Arayüz dört temel başlıktan oluşuyor. Duvar bölümünü Facebook’tan, Keşfet başlığına ise Twitter’dan aşinayız.

Dilerseniz Facebook, Google+ ya da rehberinizdeki arkadaşlarınızı Whispto’ya davet ederek daha fazla içerik oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Whispto uygulamasının temelini 1 dakikalık ses kayıtları oluşturuyor. Ses kaydı oluşturma oldukça basit. Ekranın altında yer alan “Whisp Kaydet” butonunu tıklayarak ses kaydına başlayabilirsiniz. Ses kaydına fotoğraf ve his simgeleri ekleyerek kaydı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 Whispto’da siz ya da bir başkası tarafından kayıt altına alınan ses kaydını mesaj olarak gönderebilir ya da favorilerinize ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde ses kaydını Facebook ve Twitter gibi farklı mecralarda paylaşmak da mümkün.

1435256667_111.jpg

Uygulamanın önce çıkan özellileri;

- Sınırsız sayıda Whisp kaydetme, dinleme, gönderme
- Özel mesaj gönderme/alma
- "Trendler" aracılığıyla sosyal alanı genişletme
- "Kategoriler" aracılığıyla ilgi alanına göre takip etme
- Diğer sosyal mecralarda paylaşım

Whispto uygulamasını alt bölümde yer alan linklerden indirebilirsiniz. Uygulamanın web sitesine ise buradan erişebilirsiniz.

Android için indir 

iOS için indir

Whispto uygulaması tanıtım videosu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.