Mobil

Twitter bu uygulamayı kapatıyor!

Dev sosyal ağ bu hizmetini kaldırıyor.


TwitPic ve yFrog gibi görsel paylaşma uygulamaları Twitter'da fotoğraf uygulamasına alternatif olarak kullanılıyordu ve şimdi bu uygulama kaldırılıyor. Dev sosyal ağın aldığı karara göreşirketlerin fotoğraf yükleme seçenekleri kaldırılacak.

Bu hizmetin kaldırılması ile fotoğraf tweetlemek isteyen kullanıcılar resmi uygulamayı kullanması gerekecek. Twitter bu uygulamayı yapmayı uzun süredir zaten planlıyordu. Mikro blog sitesi bu şekilde resmi uygulamaları kullananların sayısını artırmayı düşünüyor. Bu şekilde dağınık reklam poyansiyeli merkezileşmiş olacak.

1347889849_twitter.png

TwitPic'in kurucusu Noah Everett bu hamle ile ilgili yaptığı açıklamada, bu olumsuz durumun geleceğini tahmin ediyorduk dedi. Everett, Twitter'ın bütün dikkatleri kendi uygulamalarına çekmek istediğini düşünüyor ve bu yolla daha fazla para kazanacağını iddia ediyor. Noah Everett, "Bu hamle küçük şirketler için büyük bir ölüm olacak" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.