Mobil

Twitter'a devrim niteliğinde güncelleme! Instagram'ın rakibi oldu!

Geçtiğimiz dakikalar içerisinde Twitter'a gelen bu güncelleme bakın hangi yenilikleri getirdi?

Twitter'a devrim niteliğinde güncelleme! Instagram'ın rakibi oldu!

Tüm dünyada milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Twitter geçtiğimiz dakikalarda yepyeni bir güncellemeyle devrim gibi değişiklik yaşadı. Dünyanın en güçlü sosyal medyası arasında bulunan dev platformun mobil uygulamaları geçtiğimiz dakikalar içerisinde gelen güncellemeyle birlikte Instagram'ın pabucunu dama attırcak gibi duruyor.

Güncellemenin özelliklerine geçmeden önce, bu güncellemeye sebep olan etkenlere değinmek isterim... Geçtiğimiz günlerde yine sizlere buradan Instagram'ın Twitter ile olan entegrasyonunun kesildiğini, kalitenin düşeceğini belirtmiştik. Şüphesiz bu kararın alınmasında Facebook cephesinin büyük payı olmuştu.

1355184569_instagram-twitter-logos-620x442620x350.jpg
Twitter'ın aslında bu tarz bir proje için önceden çalışıp çalışmadığı, böyle bir güncellemenin gelip gelmeyeceği bilinmiyordu fakat Instagram'ın aldığı bu kararın bu tarz bir entegrasyonun ortaya çıkmasında büyük bir etken olduğunu söyleyebiliriz.

1355184486_unnamed.jpg
Güncellemeye gelince, mantık olarak aslında Instagram'ın hemen hemen aynısı diyebiliriz. Mobil cihazlarda kullandığımız uygulamadan Twitter profilimize resim yüklemek istediğimizde Instagram'daki gibi farklı bir sayfa çıkıyor karşımıza, bu sayfada yükleyeceğimiz resmi çeşitli filtrelerden ve düzenlemelerden geçirebiliyoruz.

1355184505_unnamed.jpg
Az önce yaptığım denemelerde de oldukça başarılı sonuçlar aldığımı söyleyebilirim. (Android)

Güncellemeye marketiniz üzerinden hemen ücretsiz bir şekilde erişebilir, hemen edinip Twitter'ın yeni entegrasyonunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aslında Twitter'ın bu tarz bir çıkışı beklenmese de Instagram'a kapak niteliğinde olduğu kesin. Twitter attığı bu adımla devrim niteliğinde bir değişime gitti. Akıllara bir tek soru geliyor, Instagram henüz her kitleye seslenemeden bu yeni entegrasyonla birlikte tarih mi olacak? Twitter, Instagram'ın pabucunu dama atacak mı?

(Güncelleme) Yeni entegrasyona ait tanıtım videomuz ise aşağıdadır;

Not: Twitter yeni güncellemeyle birlikte 3.6.0 sürümüne erişmiş oldu.

Sizin bu konudaki yorumlarınızı merak ediyoruz, sizler neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Gkhn
eminim instigram şu anda yeni bir sürüm üzerinde çalışıyordur yoksa gerçekten tarih olabilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.