Uber’e alternatif taksi uygulamaları! - Page 1

Kaliteli hizmet ve sürücüleri sayesinde yolcuların ilk tercihlerinden biri olan Uber, ülkemizde de çok başarılı olunca sarı taksi sürücüleri tarafından büyük tepki toplamıştı. Öyle ki; durum şiddet olaylarına kadar varmıştı. Zira Uber, kaliteli hizmeti sayesinde sarı taksilere ciddi bir alternatif olmuştu.


Taksicilerin, Uber sürücülerine olan baskınları ve şiddet içeren eylemlerinin sonucu konu mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme ise, Uber’in haksız rekabet oluşturduğuna karar verdi. Bu karar sonucunda Uber'in Türkiye'deki faaliyetlerinin son bulması ile konu son buldu.


Biz de bu anlamda Uber alternatifi olarak kullanabileceğiniz taksi uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.


İşte Uber’e alternatif 6 taksi uygulaması;

Uber’e alternatif taksi uygulamaları! - Page 2

iTaksi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkartılmış olan bu uygulama ile taksi çağırmadan önce gideceğiniz yeri belirterek yaklaşık mesafeyi ve ücreti görebiliyorsunuz. Ancak belirtilen bu ücretler tahmini bir değer olup yolculuk esnasında değişebilmekte.


 iTaksi'de; klasik sarı taksiler, daha konforlu turkuaz taksiler ve VIP taşımacılığı hissi yaratan siyah taksiler olmak üzere 3 farklı taksi tipi mevcut.


İndirmek için burayı tıklayın (Android)
İndirmek için burayı tıklayın (IOS)

Uber’e alternatif taksi uygulamaları! - Page 3

BiTaksi


Konumunuza en yakın taksi durağını bulup çevrimiçi taksi çağırmanıza imkan sağlayan bu uygulama, aynı zamanda bulunduğunuz yer ile gitmek istediğiniz yer arasındaki mesafe ve ücreti görebilmenize olanak sunuyor. Ayrıca çağırdığınız taksinin anlık olarak konumunu takip edip, bilgilerini görebilmeniz mümkün.


İndirmek için burayı tıklayın (Android)
İndirmek için burayı tıklayın (IOS)

Uber’e alternatif taksi uygulamaları! - Page 4

EN Taksi


 İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından piyasaya sürülen taksi çağırma uygulaması olan EN Taksi uygulaması ile taksi çağırırken; taksinin gelme süresini, yolculuk mesafesini ve yaklaşık ücreti görebilmeniz mümkün. Ayrıca uygulama, taksi çağırdıktan sonra nerede olduğunu anlık olarak takip edebilmenize veya şoför ile canlı görüşme sağlayabilmenize imkan sunuyor. Ugulama sürücü ve araba anlamında oldukça seçici ve kaliteli. Bu anlamda Uber'i aratmıyor.


İndirmek için burayı tıklayın (Android)
İndirmek için burayı tıklayın (IOS)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.