Mobil

Üç dakikada şarj olan elektrikli otomobiller!

Nasıl mı olacak? Haberimizde!


Bir elektrikli arabanın üç dakikada şarj olması kulağa inanılmaz gelebilir. Gün geçtikçe elektrikli arabalar çoğalıyor ancak bu araçların uzun şarj süreleri ve yetersiz menzilleri en büyük problem. Ancak şimdi üzerinde çalışılan bir proje ile tüm bu sorunların ortadan kaldırılması planlanıyor.

MECc EV
projesinin sonucunda üretilmesi planlanan yakıt hücresi elektrikli araçları önünde duran iki büyük problemi çözmeyi planlayan ECOmove, Insero E-Mobility ve Serenergy firmaları bu projeyi ortaklaşa yürütüyorlar. Bu yakıt hücresi sayesinde araçlar 800 kilometreye kadar menziller sunabilecek. Bu sistem biyometanolü doğru akıma çevirerek çalışıyor ve doğru akıma çevrilen enerji aracın bataryalarını şarj etmek üzere kullanılıyor.

1343467825_mecc-range-extender-9.jpg

Bu sistem menzili beklenmeyen ölçüde uzatıyor ve bununla birlikte araçların depolarını doldurmak üç dakikadan daha az sürüyor. Benzinli araçlarla benzerlik olsa da bu sistemde araçlar doldurulan yakıtı elektrik enerjisine çevirerek çalıştıkları için üç dakikada şarj olma imkanına sahip oluyorlar.

1343467869_mecc-range-extender.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.