Mobil

Üç yönlü arama yapabilen akıllı telefon satışa sunuldu!

GIGABYTE'ın üç yönlü görüşme imkanı sağlayan akıllı telefonu Türkiye de satışa sunuldu.


DATAStar, üç yönlü görüşme yapabilen dünyanın ilk akıllı telefonu olan Gigabyte GSmart SIMBA SX1 modelini satışa sundu. Çift SIM kartı aynı anda aktif olan GSmart SIMBA’da, iki SIM kart kullanılarak üçlü konferans görüşme yapılabiliyor.

 GSmart SIMBA SX1 ile servis sağlayıcının özel bir hizmeti ya da Wi-Fi bağlantı kullanılmadan aynı anda bir çağrıda farklı SIM kartlarından iki kişi ile konuşulabiliyor. Çift SIM kartlı telefon kullanıcıları için müthiş bir rahatlık olan bu özellik,  konferans görüşmeleri de mümkün kılıyor. İki SIM kartın aynı anda aktif olabilmesi, cevapsız çağrı sorununu ortadan kaldırıyor. Sürekli iş seyahati yapan kişilerin hayatını kolaylaştıran GSmart SIMBA SX1, iki mobil telefonu tek bir kutuda topluyor. Telefonun teknik özellikleri kısaca şöyle:

 ●Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi,

●Çift SIM kart, ikisi de aktif,

●Üç yönlü konuşma,

●Qualcomm Snapdragon S4 1.4 GHZ işlemci,

●Dahili 4GB ROM, 1GB RAM,

●5 inç HD IPS LCD ekran (HD 1280×720),

●13 M piksel arka 2 M piksel ön kamera,

●Mikro SD kart (32GB’a kadar),

●Mikro USB girişi,

●802.11 b/g/n kablosuz ağ,

●Bluetooth 3.0,

144 x 73 x 9.5 mm boyutlarında; 165 gr ağırlığında,

 1387289021_img20131217154930.jpg

Telefonun kilit ekranından kamera ve araçlara geçmek için ekranı sağa ya da sola kaydırmak yeterli. Kullanımı kolaylaştıran ve kullanıcıya çeşitli olanaklar sunan Google Now, DayDream gibi pek çok uygulamaya sahip olan SIMA SX1’in fotoğraf özellikleri de dikkat çekiyor. Dokunmatik odaklama özelliği ile odaklanmak istenen nesneye sadece ekran üzerinden dokunarak odaklanmak; Stand Capture ile hiçbir anı kaçırmadan peş peşe fotoğraf çekmek; HDR sayesinde fotoğraflarda yüksek kontrast ve renk zenginliği; video kaydı sırasında aynı anda fotoğraf çekmek gibi birçok zengin özellik GSmart SIMBA SX1’de mevcut.

 Gigabyte GSmart SIMBA SX1 akıllı telefonda pek çok akıllı uygulama da bulunuyor. Akıllı Sıfırlama özelliği sayesinde bir ya da iki düğmeye basarak istendiğinde rehber ya da uygulama bilgilerini sıfırlamak mümkün. Ayrıca Akıllı Koruma ile pil süresi uzatılabiliyor. Bu uygulama sistem bekleme durumundayken ağ bağlantılarını ve uygulamaları otomatik olarak kapatıyor; böylece pil süresi uzuyor.  Başka bir akıllı uygulama ise ücretsiz gelen klavye temaları. ‘Şirin’, ‘Modern’, ‘Romantik’ gibi temalarla klavyeyi farklılaştırmak mümkün. Gigabyte Gsmart SIMBA SX1'in fiyatı ise (Kdv) dahil 899 Türk lirası olarak belirlenmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.