Mobil

Uçakta haberleşme dönemi başlıyor!

Uçakta cep telefonu ve internet kullanmak ister misiniz?

Uçakta haberleşme dönemi başlıyor!

Sürekli uçak seyahati yapan vatandaşlar için müjdeli haber bakandan geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada; ''Yakında vatandaşlarımız uçakta da ceple konuşabilecek ve internete bağlanabilecek'' dedi. Bakan Yıldırım, iletişime her yerde ihtiyaç duyulduğunu, ulaşım araçlarında da insanların iletişim özgürlüklerini kullanmalarını sağlamak zorunda olduklarını belirtti.

Binali Yıldırım bu kapsamda, Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) güzergahlarında yolculara cep telefonu ve internet hizmeti sunulabilmesi için kapsama alanı çalışmasını tamamladıkların ifade etti.

1356499708_fft99mf2125755.jpeg

Uçaklarda da cep telefonu ve internet kullanımının sağlanmasına yönelik çalışmaların da sürdüğünü belirten Yıldırım, yakında vatandaşların havayoluyla seyahat ederken kesintisiz bir şekilde haberleşme yapabileceklerini söyledi.

Yorumlar
Misafir
güzel haber
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.