Mobil

Ucuz iPhone modeli geliyor!

Apple, kullanıcılarının çağrısına kulak verip, ucuz iPhone modeli ile çok yakında karşımıza çıkabilir. Peki, bu ucuz iPhone nasıl olacak?

Ucuz iPhone modeli geliyor!

Apple, son dönemde ülkemizdeki iPhone fiyatları ile çok konuşuldu. Dış basında fiyat konusunda eleştirilmeyen Apple, iPhoneX'in 999dolarlık fiyatı ile dış basında da oldukça tepki topladı. Zamanında iPhone5C ile daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli ile karşımıza çıkan Apple, önümüzdeki yıl ucuziPhone serüvenine devam edecek gibi görünüyor.

Ucuz iPhone 2018'de gelebilir

Söylentilere göre; 2018 yılında uygun fiyatlı bir iPhone modeli ile karşılaşacağız. iPhone X ile artık OLED ekrana geçen Apple, elindeki LCD ekranları bu ucuziPhone modellerine entegre edecek. Bu sayede üst segmentte OLED panel, alt segmentte ise LCD panel göreceğiz.

iPhone5C gibi plastik bir kasa ile gelmesi beklenen ucuz iPhone modelinin, işlemci ve RAM tarafından nasıl bir konfigürasyona sahip olacağı henüz bilinmiyor. Ancak tahminimize göre bu modellerde 2 GB RAM veApple A10 yonga seti kullanabilir. 

1506939167_orig-iphone-5c-8.jpg

Uygun fiyatlı demişken, yeni ucuz iPhone'ların ülkemizde; 2.000 TL ile 2.799 TL arasında satılmasını bekliyoruz. Özellikle iPhone'un muadili telefonların bu fiyat aralığında olması, Apple'ı fiyat konusunda bir hamle yapmaya zorlayabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.