Piyasaya sürülmesi beklenen tarih giderek yaklaşan iPhone modellerinin tasarımına ait fotoğraf ve çizimler, Çin merkezli ‘Fanatic Fone’ sitesinin ardından AppleInsider sitesinde de yayımlandı. AppleInsider, ‘Asyalı tedarikçilerin plastik kaplama iPhone’un kasalarını üretmeye başladığını’ öne sürerken, ‘ortaya çıkan fotoğrafların Apple’dan elde edilmiş olabileceğini’ belirtti.

Söz konusu tasarımlardan bir tanesi, ucuz iPhone’u temsil eden ‘iPhone Lite’ adı verilen bir prototipe ait. Tasarımda, kıvrımlı köşeler ve iPhone 5’e oranla biraz daha kalın bir çerçeve ortaya koydu. iPhone aksesuarlarını üreten tedarikçilere yakın olan kaynaklar, ‘sızdırılan tasarımların orijinal olduğuna inandıklarını ve Apple’ın ucuz modelini temsil ettiğini’ iddia etti

Orijinal tasarımların ortaya çıktığına inanılması, Asya’daki parça tedarikçilerini de harekete geçirmiş durumda. Üreticiler, şimdiden ‘iPhone Lite’ prototipine uyacak aksesuar ve kılıflar yapmaya başladı.

Tasarım olarak iPhone 5’ten çok farklı olmayacağına inanılan ucuz modelin, 4 inç (10,1 cm) ekran genişliğine sahip olması, açma tuşu bulundurması ve ön panelinde FaceTime kamera bulundurması bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.