Ucuza telefon almak isteyenler için fırsat Infinix'ten geldi

Infinix, oyunculara yönelik orta segment bir telefon olan Infinix GT 20 Pro üzerinde çalışıyor.

Ucuza telefon almak isteyenler için fırsat Infinix'ten geldi

Bu cihaz, geçen yıl piyasaya sürülen ve oldukça beğenilen GT 10 Pro'nun halefi olacak. GT 20 Pro'nun X6871 model numarasıyla birçok sertifika platformunda yer aldığı görülüyor; bunlar arasında TUV, Wi-Fi Alliance, EEC (Avrupa), TKDN (Endonezya), BIS (Hindistan) ve FCC bulunuyor. Ayrıca cihaz, Geekbench'te de ortaya çıktı ve bazı önemli özellikleri açığa çıktı. Son gelişmeler, cihazın Tayland'ın NBTC sertifikasyonundan onay aldığını ve Google Play Konsolu veritabanında da göründüğünü gösteriyor. NBTC veritabanındaki listeleme, cihazın X6871 model numarasıyla yer almasına rağmen, diğer özellikleri hakkında herhangi bir bilgi içermiyor.

Google Play Konsolu listelemesi, Infinix GT 20 Pro'nun ekranının 1080 x 2436 piksel FHD+ çözünürlüğü desteklediğini gösteriyor. Listeleme ayrıca cihazın Dimensity 8200 (MT6896Z/CZA) yonga seti ile birlikte 12 GB RAM'e sahip olduğunu ortaya koyuyor ve cihazın Android 14 ile çalıştığı belirtiliyor.

Ucuza telefon almak isteyenler için fırsat Infinix'ten geldi

Diğer raporlara göre, GT 20 Pro iki farklı depolama seçeneğiyle sunulacak: 8 GB RAM + 128 GB depolama ve 12 GB RAM + 256 GB depolama. Cihazın 5,000mAh kapasiteli bir bataryaya ve 45W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor. GT 20 Pro'nun ekranının 120Hz'e kadar yenileme hızını desteklemesi muhtemel.

Şu an için Infinix GT 20 Pro'nun kamera özellikleri hakkında bilgi bulunmuyor. Cihazın, önceki modeli gibi Android işletim sisteminin neredeyse orijinal versiyonunu sunup sunmayacağı merak konusu. Bu yeniliklerle birlikte, Infinix GT 20 Pro'nun oyunculara yönelik orta segment bir telefon olarak nasıl bir performans göstereceği ve pazarda nasıl bir yer edineceği büyük bir merak konusu.