Mobil

Ünlü iPhone Hackerı "Geohot" Galaxy S5 ve diğer Android cihazlar için 'Towelrootu' yayınladı

Android ekosisteminde yer alan ve Bootloader kilidi olan cihazlar için Root yetkisi kazandırıldı

Ünlü iPhone Hackerı "Geohot" Galaxy S5 ve diğer Android cihazlar için 'Towelrootu' yayınladı

Android ekosisteminde son dönemde üreticilerin telefonlara ülke kilidi koyduklarına şahit olmaktayız. Bu durum özellikle Samsung ve LG’nin cihazlarında sıkça kullanılan bir güvenlik şekli oldu. Bu kilidi aşmak isteyen birçok kullanıcı da telefonlarının çekirdek yazılımlarına kadar inerek bu sorunları ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı.

Bu çalışmalara destek vermek isteyen AT&T ve Verizon gibi dünyanın en büyük GSM Operatörleri de hackerlara kilidi kıranlara ödül vereceğini açıkladı.

Bunun üzerine çalışmalara başlayan ve iPhone JailBreak guruplarının en önemlilerinde hackerlık yapan “Geohot” kod isimli kişi bu kilidi aştığının bilgisini bu gün itibariyle duyurdu.

1402929909_geohot-root-gs4-1.jpg

Parayı almak istemeyen hacker, bir bağış kampanyası başlatarak bu sorunu yaşayan kişilerden öncelikle yardım istedi. Bitcoin ya da dolar olarak bağış yapabileceğiniz Geohot size bağış sonrası Root erişiminin nasıl yapılacağını anlatacağını bağış sayfasından dile getirdi. Sizde telefonunuzu ülke kodundan dolayı kullanamıyorsanız Geohot’un hazırladığı root erişimine (towelroot) bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Bunun için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.