Ericsson SH888

Bu telefonun önemli olmasının en büyük sebebi, mobil veri iletimine izin vermesi, çift bantta çalışıyor olması ve kızılötesi bir porta sahip olmasıydı. Bütün bu özellikler, bu telefonu mobil veri adına iyi olan ilk telefon yapmaktaydı.

Bir Psion düzenleyicisi ile beraber, bu telefon sayesinde trendeyken MUD (Multi-player Dungeon, yazı tabanlı çok oyunculu rol yapma oyunları) oynayabilmekteydiniz. Tabii ki bunu düzgün bir şekilde devam ettirebilmek için bir masaya ve kızılötesi bağlantıyı çalışır tutmaya ihtiyacınız vardı.

Motorola PEBL

PEBL, Motorola Razr'ın daha şık görünen kardeşi olarak tanınmaktaydı. PEBL, Motorola'nın planlanan dört telefon ailesinden biri olarak düşünülmekteydi. Firmanın planları erkeklere yönelik olarak üretilen "havalı" Razer'ın yanına, kadınlara yönelik "kadınsı" kıvrımlara sahip Pebble'ı piyasada tutturabilmekti. Ancak Razr modelinin büyük başarısı, PEBL'ı hep ikinci planda bıraktı. Yine de farklı tasarımı, PEBL'ı unutulmazlar arasında sokmayı başardı.

Elde oldukça rahat bir his yaratan bu telefon, ayrıca zekice bir kapak sistemine sahipti. Ancak telefonun üst kısmının biraz daha ağır olması, açılma esnasında bir dengesizlik oluşturabiliyor ve telefonu sıkı tutmuyorsanız elinizden uçabiliyordu. Telefonun daha sonra çıkan renkli sürümleri ise "Fruity Pebbles" olarak bilinmekteydi.

Sony Ericsson T68i

Ericsson T68, Avrupa'daki ilk renkli ekranlı telefon değildi. Bu telefonun daha öncesinde Siemens S25 (pek iyi gözükmeyen bir renk sistemi ile DSTN ekranda olsa da) ve Mitsubishi Eclipse (oldukça güzel bir TFT'ye sahip olan ancak kimsenin bilmediği) renkli telefonu Avrupa'ya tanıtmıştı.

Ancak Ericsson T68, gerçekten başarılı bir satış gerçekleştiren ilk telefondu ve bir süre boyunca, "sahip olunması gereken telefon" unvanını taşıdı. Sony ve Ericsson firmaları birleştikten sonra ise, bu telefon modeli mavi T68i'ye dönüştü ve MMS kamera aksesuarı yayınlandı.

Motorola StarTac Rainbow

Başlangıçta özel üretim bir telefon olarak tasarlanan Motorola StarTac, sonradan tüm piyasaya sunuldu ve büyük bir başarı elde etti. Market başarısının azalması ile beraberse Motorola, Rainbow sürümünü sunarak satışları tekrar canlandırmayı denedi.

Lego ile yapılmış gibi gözüken bu model, ne yazık ki mükemmel bir telefonun hazin sonu oldu. Her ne kadar bu model, 100 gr altında ağırlığa sahip olan ilk telefon olsa da, başlangıç satış fiyatı o kadar yüksekti ki, neredeyse ağırlığınca altın ödemeniz gerekiyordu...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.