Mobil

Uygun fiyatlı amiral gemisi Android telefon mümkün mü?

Qualcomm'dan herkesi heyecanlandıran sızıntı geldi. Snapdragon 888 Lite yonga seti ile uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlar göreceğiz.


Qualcomm, yonga seti konusunda atılım üzerine atılım yapıyor. Dünyada yarı iletken krizi varken Qualcomm bana mısın demiyor ve yeni yongalarını bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Şimdi de Snapdragon 888 Lite adı verilen yonga setinin varlığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz üzere Snapdragon 888 yonga setinde 5G modem yer alıyor. Qualcomm, 5G'ye geçmeyen ülkeler için şimdi de bu yonganın Lite sürümünü duyuracak. Sadece 4G desteğine sahip olacak olan bu Lite yonga seti Snapdragon 888 ile birebir aynı özelliklere sahip olacak. 

SM8325 model numarasına sahip olan bu yonga seti sayesinde uygun fiyatlı amiral gemisi telefonları görebileceğiz. Snapdragon X60 5G modem olmadan geleceği için fiyat konusunda üreticilere büyük avantaj sunacak olan bu yonga seti, 999 dolarlık amiral gemisi telefonların fiyatlarını 750 dolara kadar düşürecek.

Snapdragon 870 ile 888 arasında konumlandırılacak olan bu yonga setini henüz ilk olarak hangi firmanın kullanacağı bilinmiyor. Muhtemelen bu yongayı ilk olarak Samsung Galaxy S21 FE modelinde daha sonra da Xiaomi ve OPPO gibi diğer Android telefon üreticilerinde göreceğiz.

Türkiye'de 10.000 TL bandını aşan amiral gemisi modeller Lite yonga seti sayesinde bir nebze daha ucuzlayacak. Türkiye pazarına 1.000 TL ila 1.500 TL arasında etki edeceğini düşündüğümüz SD 888 Lite yonga seti umarız telefon üreticileri tarafından rağbet görür ve piyasadaki modellerin uygun fiyatlı sürümleri üretilir.

Yorumlar
Emre
10000TL'yi aşan amiral gemisi modeller de neden bir Lite yonga seti kullanılsın da bir de fiyatlara 1000-1500TL etki etsin hayran olduğum editör:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.